'
Читаєте зараз
«Слуга народу» втрачає монобільшість: парламентарі пояснили, як набираються голоси

«Слуга народу» втрачає монобільшість: парламентарі пояснили, як набираються голоси

Ilona Kivva
Автор:

Для ухвалення законопроєкту в Україні необхідно набрати понад 226 голосів. На початку роботи дев’ятого скликання Верховної Ради у фракції «Слуга народу» було 254 народні депутати. Це дозволяло їм власними силами голосувати за необхідні документи без формування коаліції з іншими фракціями. 

Однак до кінця березня 2024 року президентська фракція скоротилася до 235 депутатів. У теорії поки така кількість дозволяє їй залишатися монобільшістю. Та на практиці лише голосами СН закони ухвалюють вкрай рідко. 

 Повний текст про те, що відбувається у Верховній Раді та якими можуть бути наслідки для країни, читайте тут.

Так, впродовж 2022–2023 років, за інформацією аналітичного руху «Чесно»,  фракція монобільшості самостійно забезпечила 226 і більше голосів лише під час 17 голосувань, а їх було майже 5200. 

«Фактично монобільшості немає вже давно. Ми не бачили від ‘слуг’ 226 голосів мінімум пів року. Голоси збираються завдяки групам депутатів з колишньої ОПЗЖ, плюс ‘Довіра’ та іноді ‘За майбутнє’», — каже народний депутат Дмитро Разумков.

Парламентар від фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко додав, що до цієї так званої коаліції ще частину фракції «Голос». Однак, за його словами, вона вже розвалюється.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій