Читаєте зараз
СOVID-карантин в Україні скасовано, але тести подекуди обов’язкові

СOVID-карантин в Україні скасовано, але тести подекуди обов’язкові

Ilona Kivva
Автор:
  • В країні з 1 липня 2023 року більше не діють коронавірусні обмеження.
  • На ковід реагуватимуть так само, як і на інші вірусні захворювання. Перехідний період триватиме орієнтовно до 2025 року.
  • Вакцинуватися не обов’язково, але бажано. Робити це можна сезонно (як від грипу).

Наявність коронавірусних сертифікатів більше не маст-хев для відвідування громадських закладів, однак перед плановою госпіталізацією тестування залишається обов’язковим. Також про довідку варто не забувати перед поїздками за кордон: є країни, де вона досі потрібна.

Заборона розповідає про щеплення та тестування від коронавірусу у 2023 році.


Вакцинація і сертифікати: коли потрібні

Вакцинуватися проти коронавірусу в Україні з 1 липня 2023 року не обов’язково (але бажано). Відтепер щеплення роблять лише за бажанням пацієнта згідно з рішенням лікаря, пояснили у Міністерстві охорони здоров’я.

«Пацієнти можуть отримати передусім базовий курс вакцинації. Це дві дози для дводозних вакцин та одна — для Jcovden (раніше Janssen). Додатково для імуноскомпрометованих, наприклад, онкохворих, в певних медичних випадках може бути введена додаткова доза для посилення імунної відповіді», — зазначили у відомстві.

Бутер також залишився доступним. Його рекомендують робити для відновлення захисту організму проти COVID-19. Станом на 7 липня 2023 року можна пройти тільки два курси ревакцинації. У МОЗ пообіцяли, що найближчим часом розглянуть дозвіл і на третій.

Читати більше новин в Telegram

Записатися на основне чи повторне щеплення, як і раніше, можна:

  • в сімейного лікаря;
  • за допомогою сервісу Helsi;
  • у пункті вакцинації.

Важливо! Щоб повторно вакцинуватися, необхідно дотримуватися інтервалу. Перший бустер можна отримати через принаймні п’ять місяців після базового курсу, другий — ще через чотири місяці.

Використання та наявність COVID-сертифіката також більше необов’язкові, але є виняток. Зробити тест вимагатимуть при плановій госпіталізації. Це пов’язано з тим, що коронавірус все ще залишається особливо небезпечною інфекцією. Також радять перед поїздкою за кордон перевірити, чи потрібен документ у країні, куди їдете (плюс транзитні).

Завершення пандемії в України: основні зміни

Після скасування карантину COVID-19 не вважається надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я. Тобто на коронавірус будуть реагувати так само, як і на інші вірусні хвороби. Перехід у статус сезонного захворювання триватиме протягом 2023-2025 років. 

Серед іншого, скасовано:

  • можливість брати участь у судових процесах онлайн — тепер з’являтися у суд потрібно особисто;
  • дію низки постанов ВРУ, які стосуються соціальної підтримки та пільг під час дії карантину. Наприклад, мають ліквідувати реєстр набувачів одноразової компенсації субʼєктам господарювання та анулювати пільговий порядок відвантаження спирту для виробництва антисептиків.

Раніше Заборона розповідала про дослідження, які пояснюють високу ступінь заразності віспи мав і коронавірусу. Наприклад, COVID-19 здатен не тільки обманювати імунітет, а й вибірково атакувати його.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій