'
Читаєте зараз
Справа про держзраду. Суд арештував майно Порошенка

Справа про держзраду. Суд арештував майно Порошенка

Markiian Oliiarnyk
Петр Порошенко
  • Печерський суд Києва наклав арешт на майно Петра Порошенка.
  • Апеляцію захист зможе подати не раніше .
  • Сам Порошенко не був присутній на засіданні, бо знаходиться у відрядженнях.

У Києві Печерський суд арештував майно п’ятого президента України Петра Порошенка, якого підозрюють у державній зраді. Під арешт потрапили квартири у Вінниці та Києві, садиба в Козині, земельні ділянки, предмети мистецтва та акції у приватних компаніях. Адвокати планують подати апеляцію на рішення суду, але це може відбутися не раніше 14 січня. 

Заборона розповідає про рішення Печерського суду щодо арешту майна Петра Порошенка. 


Арешт майна Петра Порошенка

6 січня 2022 року Печерський районний суд міста Києва підтримав клопотання про арешт майна Петра Порошенка, підозрюваного у державній зраді та сприянні тероризму, повідомив Офіс Генерального прокурора України.

Під час оголошення ухвали, суддя Віта Бортницька перерахувала майно та активи лідера партії «Європейська Солідарність» Порошенка, на які наклали арешт, пише Інтерфакс-Україна. Серед них квартири у Вінниці та Києві, садиба в Козині (на Київщині), земельні ділянки та акції у ряді приватних компаній.

«Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим прокурором. Ухвалу слідчого судді може бути оскаржено[…] в суді апеляційної інстанції», — наголосила суддя під час засідання.

Читати більше новин в Telegram

Оприлюднення повного тексту ухвали про арешт майна Порошенка призначили на 14 січня 2022 року. Повний список того, чим володіє Порошенко, має бути в декларації народного депутата за 2020 рік.

Адвокат Порошенка Ігор Головань розповів, що захист буде оскаржувати рішення, яке вони вважають порушенням усіх процедур, та звернеться до Європейського суду з прав людини. 

«Ми бачимо абсолютне беззаконня, нехтування нормами права, спрямоване виключно на одне: перешкодити лідеру опозиції здійснювати політичну діяльність», — повідомив після рішення суду Ігор Головань.

За його словами, захист про засідання суду дізнався з SMS-повідомлення, яке надіслали одному з адвокатів. 

12 січня 2022 року неурядова організація «Миротворець» внесла суддю Бортницьку до списку осіб, що становлять загрозу національній безпеці України з формулюванням: «Усвідомлені дії, спрямовані на руйнування судової системи України шляхом її дискредитації та підриву довіри до неї. Співучасник злочинів з фабрикації кримінальних справ щодо завідомо невинних осіб».

Петро Порошенко пообіцяв повернутися в Україну

П’ятий президент України планує повернутися на батьківщину 17 січня 2022 року, повідомив Порошенко на своїй сторінці у Facebook ще до того, як стало відомо про рішення Печерського суду.

Протягом 10-15 січня він працюватиме в Європі «над захистом України від російської агресії та підтримкою демократії в нашій країні». Після приїзду він планує з’явитися в суді та зустрітися із генеральною прокуроркою Іриною Венедіктовою, скориставшись правом на невідкладний прийом як для народного депутата. 

Нагадаємо, що 20 грудня 2021 року СБУ та ДБР оголосили п’ятому президенту України підозру у державній зраді через постачання вугілля з тимчасово окупованих території та фінансуванні й сприянні терористам «ДНР» та «ЛНР». У разі доведення провини п’ятому президенту загрожує до 15 років позбавлення волі з можливою конфіскацією майна. Свою провину Петро Порошенко заперечує. 
Раніше Заборона розповідала про скандальний арешт в Неаполі за запитом Росії відомого українського режисера Євгена Лавренчука.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій