'
Читаєте зараз
Спробувати телебачення на смак. Професор з Японії розробив екран, що передає смаки

Спробувати телебачення на смак. Професор з Японії розробив екран, що передає смаки

Markiian Oliiarnyk
Телебачення в Канаді
  • Телеекран, який передає смаки, розробив професор Університету Мейдзі — Хомей Міяшіта.
  • На створення прототипу смачного екрану професор витратив один рік.
  • Пристрій можна використовувати для дистанційного навчання сомельє та кухарів.

Японський професор з Токіо Хомей Міяшіта створив прототип екрану телевізора, який здатний імітувати смаки. Розробка професора Університету Мейдзі стала ще одним кроком до створення мультисенсорного перегляду контенту.

Заборона розповідає про те, як працює смачний екран та яке значення має пристрій в часи пандемії.


Taste the TV: як спробувати на смак їжу через екран

Японський професор Хомей Міяшіта з Університету Мейдзі створив пристрій Taste the TV (TTTV), який через телеекран передає смак їжі, пише Reuters. На розробку смачного екрана професор витратив один рік.

Пристрій Taste the TV використовує карусель з 10 посудин ароматизаторів, які розпилюються в певній комбінації під час створення смаку конкретної їжі. Зразок смаку потім з’являється на гігієнічній плівці екрану телевізора і тоді глядач може його спробувати. 

За словами професора, він самостійно побудував цей пристрій. Створення комерційної версії TTTV коштуватиме близько 100 тисяч єн (майже 24 000 гривень). 

Читати більше новин в Telegram

Крім цього, Хомей Міяшіта працює з командою із 30 студентів, які вже створили багато пристроїв для ароматизації. Приміром, команда розробила виделку, яка робить смак їжі більш насиченим. Професор також хоче створити спеціальну платформу, де б користувачі могли завантажувати смакові уподобання і насолоджуватися ними, як, наприклад, музикою. 

Для чого знадобиться смачне телебачення (TTTV)

Розробку Хомея Міяшіти вже назвали кроком до створення мультисенсорного перегляду контенту. Автор смачного телебачення (TTTV) зазначив, що саме такі технології в епоху пандемії можуть покращити способи зв’язку людей та їхньої взаємодії із навколишнім світом. 

«Мета полягає в тому, щоб дати людям можливість отримати щось на кшталт їжі в ресторані на іншому кінці світу, навіть залишаючись вдома», — сказав Хомей Міяшіта.

За переконаннями японського вченого, розробку TTTV в майбутньому можна буде використовувати для дистанційного навчання сомельє та кухарів, а також для дегустацій, ігор та вікторин. 

Раніше Заборона писала про революцію у лікуванні раку та як бельгійські вчені знайшли рецептор, який може зупинити розвиток ракових клітин.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій