Читаєте зараз
США офіційно призупинили допомогу Україні: що далі

США офіційно призупинили допомогу Україні: що далі

Ilona Kivva
Автор:

Допомога Україні від Сполучених Штатів була призупинена через брак коштів. Її поновлять лише після (і у разі) схвалення Конгресом нового фінансування, заявив координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

«Допомога, яку ми надаємо Україні, зараз припинилася. А атаки, які здійснюють росіяни, лише посилюються. І про це говорили на початку цього тижня, що вони використовують північнокорейські балістичні ракети для виконання своєї брудної роботи. Штати надали останній пакет військової допомоги, на який вистачило грошей [Йде про пакет на $250 млн, оголошений 27 грудня 2023 року]», — сказав Кірбі.

Подальша підтримка України буде залежати від рішення Конгресу, який ще з осені 2023 року не може погодити законопроєкт про військову допомогу Україні у розмірі $61 мільярда. Його блокують республіканці, які вимагають включити до акту фінансування для посилення прикордонних та міграційних заходів на кордоні США та Мексики. 

8 січня стало відомо, що представники Демократичної та Республіканської партій у Конгресі США досягли угоди щодо бюджету уряду на 2024 фінансовий рік, що почався ще 1 жовтня. Чергова спроба голосування за допомогу Україні має відбутись у січні, але стовідсоткової впевненості у тому, що вона буде ухвалена, немає.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій