США закрили розвіддані для України, аби не злити Москву. Про що йдеться
- Американській розвідці заборонено передавати дані, які б допомагали ліквідовувати військово-політичне керівництво РФ та бити по об’єктах за межами України.
- Однак дозволено повідомляти про розташування російських командних пунктів, що допомагає ЗСУ нищити російських офіцерів.
- Аналітики звертають увагу, що деякі розвіддані можна розглядати як наближення до лінії фактичного нападу на Росію.
Американська розвідка фактично в режимі реального часу передає Україні розвідувальні дані про пересування російських військ. Утім ця інформація не стосується даних про місцеперебування конкретних російських генералів та всього вищого військово-політичного керівництва країни агресора.
Заборона розповідає про обмеження щодо обміну розвідувальними даними між Україною і США, встановлені адміністрацією Байдена.
Допомога США Україні: обмін даними розвідки
Адміністрація Джо Байдена розробила правила обміну розвідувальною інформацією, які спрямовані на те, щоб уникнути загострення напруженості у відносинах між Вашингтоном та Москвою, пише The Washington Post.
США оперативно передають Україні інформацію про місцеперебування та пересування російських військ у режимі реального часу, у тому числі супутникові знімки та конфіденційні звіти, однак з певними обмеженнями. Однак вони мають обмежений контроль над тим, як ЗСУ використовують ті чи інші дані, що може підштовхнути Кремль до ще більшої ескалації.
За даними WP, американські розвідники на робочому рівні мають кілька чітких заборон щодо інформації, якою можна ділитися з Україною. Це:
Читати більше новин в Telegram- детальна інформація, яка б допомагала українцям ліквідовувати російське військово-політичне керівництво. Наприклад, начальника Генштабу Збройних сил РФ Валерія Герасимова та міністра оборони Сергія Шойгу. На папері ця заборона не поширюється на російських генералів нижчого рівня, утім на практиці США також не надають інформації про них;
- будь-яка інформація, яка може допомагати українцям завдавати ударів по російських об’єктах за межами України;
- цільова або ж коригувальна інформація про місцеперебування конкретних російських вищих офіцерів (на практиці це означає, що американці не повідомляють Україну, що конкретного російського генерала було помічено в тому чи іншому місці, і не допомагають коригувати вогонь по ньому).
Утім, американці все ж передають дані про розташування командних пунктів управління та контролю. Тут якраз сидять російські вищі офіцери (не вказуючи конкретних імен, функцій та звання). Такий підхід дозволяє США уникнути відповідальності за загибель конкретних російських генералів. Адже націлюванням вони не займаються, а рішення про завдання удару приймає виключно українське командування.
«Якщо США надають інформацію про конкретну ціль іноземній стороні, то фактично стають тісно залученими до прийняття рішень щодо завдання ударів по цих цілях. Це можна розглядати як наближення до лінії фактичного нападу на Росію. І тоді Росія, ймовірно, може відповісти взаємністю. Саме тому цільова розвідка так відрізняється від інших видів обміну розвідувальною інформацією», — сказав працівник Національного інституту передових досліджень США імені Брукінгса Скотт Андерсон.
Раніше Заборона розповідала про те, як в американському Сенаті розкритикували роботу розвідки США, яка допустила чимало помилок при прогнозуванні перебігу російсько-української війни.
Читати більше новин в Telegram