Читаєте зараз
США замовили для ЗСУ ракети до кращої у світі ППО

США замовили для ЗСУ ракети до кращої у світі ППО

Ilona Kivva
Автор:
  • ВПС Сполучених Штатів уклали контракт з однією з найбільших у світі оборонних компаній RTX.
  • Домовленість стосується ракет AMRAAM: частину залишать вдома, іншу — відправлять у 18 країн, серед яких Україна.
  • Боєприпаси також встановлять на оновлену систему наведення.

Ракети AMRAAM — одні із найсучасніших та найефективніших снарядів свого типу. Вони випускаються як для установки на винищувачі, так і для наземних систем, серед яких одні із найкращих у світі систем протиповітряної оборони NASAMS, що стоять на обороні Білого дому. Саме у поєднанні з цими комплексами боєприпаси можуть збивати російські крилаті ракети.

Заборона розповідає про угоду між Raytheon Technologies та ВПС США.


Ракети на $1.15 млрд: контракт з RTX

Військово-повітряні сили Сполучених Штатів уклали контракт з однією з найбільших у світі аерокосмічних та оборонних компаній Raytheon Technologies (RTX). Замовили ракети AIM-120 AMRAAM у найсучасніших конфігураціях — D-3 і C-8, йдеться на сайті оборонного підприємства.

Загальна сума контракту склала $1.15 мільярда. Про яку саме кількість боєприпасів йдеться, не уточнюють. В Military Today зазначають, що одна AMRAAM коштує від $180 000 до $300 000, а останні моделі, такі як AIM-120D — до $1.1 мільйона. Якщо брати по максимальному ціннику, то виходить трохи більше 1000 ракет. Однак варто враховувати, що це внутрішнє замовлення для Міноборони США, тож не буде включено експортний коефіцієнт, який додають для іноземних держав. При цьому не всі снаряди будуть взяті на озброєння США. Частину поставлять у 18 країн, однією з яких є Україна.

Ця угода є найбільшою з усіх, що вона виконувала. Виробництво проводитимуть у рамках програми Form, Fit, Function Refresh, або F3R. Вона спрямована на модернізацію схемних плат та іншого обладнання в секції наведення. 

Читати більше новин в Telegram

«Ми визнаємо, що AMRAAM є найдосконалішою, перевіреною в бойових діях ракетою. Тому ми прагнемо забезпечити бійців необхідними технологіями, коли вони їм знадобляться. Незалежно від того, це клас ‘повітря-повітря’ чи ‘земля-повітря’, AMRAAM зробимо з більшою потужністю та точністю, ніж будь-коли раніше», — сказав президент одного з відділів RTX Пол Ферраро.

AMRAAM: коротко про ракети

Збройні сили України вже знайомі з цими боєприпасами. Їх ще у жовтні 2022 року передала Велика Британія у якості доповнення до систем протиповітряної оборони NASAMS від США.

Advanced Medium-Range Air-to-Air Missile (AMRAAM) є однією з найсучасніших універсальних потужних ракет. Вона випускається у версіях:

  • «повітря-повітря» — для запуску з винищувачів, серед них F-22 та F-16 (працюють навіть для версією під радянські літаки для України);
  • «земля-повітря» — для пуску з наземних установок, наприклад, ППО (але не тільки). 

AMRAAM оснащена осколково-фугасною боєголовкою вагою 22.7 кілограма. Її вистачає аби пошкодити практично будь-який винищувач чи великий транспортний літак. Боєголовку підриває неконтактний запал, тому для ураження цілі пряме влучання не є обов’язковим.

Снаряд має вкрай високу маневровість і швидкість як для свого класу завдяки потужному двигуну WPU-6/B і невеликій вазі. Він може розігнати боєприпас до стартової швидкості 4 Маха (4900 км/год). 

Однією з головних переваг AMRAAM є система наведення. Пошук цілей відбувається завдяки вбудованій радіолокації. Тобто не тільки пускова установка, а і сама ракета має власний радар, що робить її ефективною незалежно від характеристик техніки для пуску. Боєприпас здатен вести вогонь по цілях за межами видимості за будь-яких погодних умов, вдень і вночі.

Цікаво! У поєднанні з NASAMS боєприпас підходить для знищення крилатих ракет, які використовує РФ. Однак працюють снаряди на доволі малих висотах, тобто безпосередньо при наближенні до цілі. Діапазон ураження в зенітному варіанті становить по дальності від 2.5 до 40 км, а висота — від 0.03 до 16 кілометрів.

Раніше Заборона розповідала про особливості системи протиповітряної оборони NASAMS, яку вважають однією з найкращих у світі. Саме ці комплекси стоять на захисті Білого дому.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій