'
Читаєте зараз
США знову вдарили по об’єктах хуситів у Ємені

США знову вдарили по об’єктах хуситів у Ємені

Ilona Kivva
Автор:

Сполучені Штати 17 січня завдали ударів по 14 пускових ракетних установках хуситі у Ємені. Вони були завантажені для стрільби, доповіли у Центральному командуванні армії США (CENTCOM)

Стверджується, що техніка становила безпосередню загрозу для торгових суден і кораблів ВМС США в регіоні. Ракети могли бути випущені в будь-який момент. Удари мають перешкодити хуситам продовжувати атаки на міжнародне та комерційне судноплавство в Червоному морі, Баб-ель-Мандебській протоці та Аденській затоці.

 «Дії підтримуваних Іраном терористів-хуситів продовжують загрожувати міжнародним морякам і порушують комерційні судноплавні шляхи в південній частині Червоного моря та прилеглих водних шляхах. Ми продовжуватимемо вживати заходів для захисту життя невинних моряків і завжди захищатимемо наших людей», — заявив командувач CENTCOM генерал Майкл Ерік Курілла.

Єменські хусити почали атакувати комерційні кораблі в Червоному морі з середини листопада 2023 року. Бойовики стверджують, що таким чином відповідають на дії Ізраїлю в Газі. 

З 18 листопада вони здійснили принаймні 25 нападів на торговельні судна, які проходили південною частиною моря та Аденською затокою. Через небезпеку великі перевізники припинили ходити через Червоне море.

Хусити — це частина клану, що походить із північно-західної провінції Саада в Ємені. Вони є послідовниками заїдської гілки шиїтського ісламу, до якої належить приблизно 25% населення країни. Після об’єднання Північного та Південного Ємену в 1990 році хусити підняли серію повстань, а у 2014 році успішно взяли під свій контроль столицю Сану, розпочавши громадянську війну, яка триває досі. Їх активно підтримує Іран.

Після початку війни між Ізраїлем та ХАМАСом вони висловили підтримку палестинцям та погрожували Тель-Авіву. У столиці Ємену та ряді провінцій під їхньою координацією пройшли масові демонстрації на підтримку арабського населення Палестини.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій