Читаєте зараз
Starlink тепер на всіх континентах: РФ безсила

Starlink тепер на всіх континентах: РФ безсила

Evgenia Kostina
  • SpaceX у ніч на 19 вересня запустила ще кілька десятків супутників, які забезпечують роботу інтернету Starlink.
  • Мережа покрила всі континенти світу, включно з Антарктидою, але не працює в РФ.
  • Російські засоби радіоелектронної боротьби не можуть завадити роботі Starlink.

Супутниковий інтернет Starlink від компанії SpaceX Ілона Маска запрацював на всіх континентах Землі. Мережа допомогла українцям швидко замінити виведену з ладу комуніаційну систему й продовжує забезпечувати Збройні сили України звʼязком.

Заборона розповідає про черговий запуск супутників для інтернету, а також нездатність РФ протидіяти апаратам.


Антарктида отримала доступ до мережі Ілона Маска

У ніч на 19 вересня SpaceX запустила ще 54 супутники Starlink зі станції на мисі Канаверал у Флориді. Супутниковий інтернет вже активний на всіх континентах, у тому числі й в Антарктиді, заявив засновник компанії, мільярдер Ілон Маск.

«Starlink тестує полярний сервіс із нещодавно розгорнутим користувальницьким терміналом на станції Мак-Мердо, збільшуючи пропускну здатність і підключення для наукової підтримки», – проінформували в Антарктичній програмі США (USAP).

Загалом на орбіті Землі вже розміщено понад 3200 супутників Starlink. І ця кількість зрозростатиме, адже SpaceX має дозвіл на запуск 12 000 апаратів і подала заявку на дозвіл відправити ще 30 000 супутників.

Інтернет Starlink надає доступ до мережі за допомогою супутників, наземних станцій, а також користувацьких терміналів, які схожі на супутникові тарілки. Апарат у космосі передає сигнал від наземної станції до користувачів з терміналом і в зворотному напрямку. Це дає змогу підʼєднатися до мережі в місцях, де зв’язок ненадійний або недоступний.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Ілон Маск погодився передати українській державі термінали Starlink. Переважно цим інтернетом користуються Збройні сили України, але термінали розміщували, зокрема, в деяких гуманітарних штабах та лікарнях.

«Насправді Starlink продовжує вирішувати досить велику частину потреб забезпечення зв’язком. Позитив тут ще й у тому, що російські засоби РЕБ нічого не можуть з ними зробити», – сказав заступник міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко.

За його словами, до повномасштабної війни всі сили сектору безпеки та оборони України користувалися лише європейською системою супутникового зв’язку KA-SAT, яку за годину до вторгнення РФ атакували і вивели з ладу російські хакери.

Раніше Заборона розповідала про передзамовлення на супутниковий інтернет Starlink. Українцям надали можливість отримати термінал за своєю адресою.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору