'
Читаєте зараз
Starlink тепер на всіх континентах: РФ безсила

Starlink тепер на всіх континентах: РФ безсила

Yevheniia Kostina
  • SpaceX у ніч на 19 вересня запустила ще кілька десятків супутників, які забезпечують роботу інтернету Starlink.
  • Мережа покрила всі континенти світу, включно з Антарктидою, але не працює в РФ.
  • Російські засоби радіоелектронної боротьби не можуть завадити роботі Starlink.

Супутниковий інтернет Starlink від компанії SpaceX Ілона Маска запрацював на всіх континентах Землі. Мережа допомогла українцям швидко замінити виведену з ладу комуніаційну систему й продовжує забезпечувати Збройні сили України звʼязком.

Заборона розповідає про черговий запуск супутників для інтернету, а також нездатність РФ протидіяти апаратам.


Антарктида отримала доступ до мережі Ілона Маска

У ніч на 19 вересня SpaceX запустила ще 54 супутники Starlink зі станції на мисі Канаверал у Флориді. Супутниковий інтернет вже активний на всіх континентах, у тому числі й в Антарктиді, заявив засновник компанії, мільярдер Ілон Маск.

«Starlink тестує полярний сервіс із нещодавно розгорнутим користувальницьким терміналом на станції Мак-Мердо, збільшуючи пропускну здатність і підключення для наукової підтримки», – проінформували в Антарктичній програмі США (USAP).

Загалом на орбіті Землі вже розміщено понад 3200 супутників Starlink. І ця кількість зрозростатиме, адже SpaceX має дозвіл на запуск 12 000 апаратів і подала заявку на дозвіл відправити ще 30 000 супутників.

Читати більше новин в Telegram

Інтернет Starlink надає доступ до мережі за допомогою супутників, наземних станцій, а також користувацьких терміналів, які схожі на супутникові тарілки. Апарат у космосі передає сигнал від наземної станції до користувачів з терміналом і в зворотному напрямку. Це дає змогу підʼєднатися до мережі в місцях, де зв’язок ненадійний або недоступний.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Ілон Маск погодився передати українській державі термінали Starlink. Переважно цим інтернетом користуються Збройні сили України, але термінали розміщували, зокрема, в деяких гуманітарних штабах та лікарнях.

«Насправді Starlink продовжує вирішувати досить велику частину потреб забезпечення зв’язком. Позитив тут ще й у тому, що російські засоби РЕБ нічого не можуть з ними зробити», – сказав заступник міністра внутрішніх справ України Ігор Бондаренко.

За його словами, до повномасштабної війни всі сили сектору безпеки та оборони України користувалися лише європейською системою супутникового зв’язку KA-SAT, яку за годину до вторгнення РФ атакували і вивели з ладу російські хакери.

Раніше Заборона розповідала про передзамовлення на супутниковий інтернет Starlink. Українцям надали можливість отримати термінал за своєю адресою.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій