Читаєте зараз
Starlink у армії РФ: у США проведуть розслідування проти SpaceX

Starlink у армії РФ: у США проведуть розслідування проти SpaceX

Ilona Kivva
Автор:

Демократи з Палати представників перевірять, чи запровадила компанія Ілона Маска міри, щоб запобігти розгортанню Росією супутникового інтернет-сервісу Starlink під час війни проти України, пише The Washington Post.

Представники нижньої палати Конгресу Джеймі Раскін (головний демократ у Наглядовому комітеті) і Роберт Гарсія (головний демократ у підкомітеті з національної безпеки) надіслали лист з вимогою, щоб компанія повідомила про скарги щодо потенційних незаконних придбань терміналів Starlink, у тому числі в окупованих Росією регіонах України. Законодавці заявили, що вони стурбовані твердженнями представників української розвідки, що російські війська все частіше використовують системи супутникового зв’язку Starlink. 

Також компанію попередили, що ймовірне використання Росією Starlink «становить серйозну загрозу безпеці України, життям українців і національній безпеці США». Маск заявив, що повідомлення про те, що компанія продає термінали Starlink в Росію, є категоричною неправдою.

Законодавці тільки починають своє розслідування, але вони планують зв’язатися з Пентагоном та іншими відповідними відомствами юрисдикції.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій