Читаєте зараз
Stop trying to be TikTok: Instagram поверне старий функціонал

Stop trying to be TikTok: Instagram поверне старий функціонал

Ilona Kivva
Автор:
  • Соціальна мережа випробовувала нові функції: повноекранний режим для постів і інтеграції Reels у основно стрічку.
  • Користувачі вщент розкритикували оновлення. До онлайн протесту долучилися відомі зірки та інфлюенсери, серед яких Інстаграм-діва Кайлі Дженнер.
  • Юзери вимагали від розробників припинити копіювати TikTok і, схоже, достукалися до керівників платформи.

Розробники Instagram повернуть старий функціонал у відповідь на невдоволення користувачів оновленнями. Зокрема, обіцяють зменшити кількість рекомендованих дописів у стрічці та прибрати функцію повноекранного перегляду фото та відео. Функції були доступні не всім, адже у цей час відбувалося тестування.

Заборона розповідає про скандал навколо соціальної мережі.


Рекомендації і дизайн: що змінять у Інстаграмі

Юзери соціальної мережі підняли хвилю критики щодо впроваджених нещодавно нововведень: повноекранних відео та фото, які почали висвітлюватися в основній стрічці у тестовому режимі, а також Reels, які перекочували з окремої вкладки і змішалися з основним контентом. Основне невдоволення викликало те, що для роликів цей формат підходить, а от читати тексти стало незручно.

Режим повноекранних публікацій у Instagram. Фото: Instagram

Також негативно висловлювалися про явне збільшення кількості рекомендацій у стрічці, через які пости рідних і друзів стали непомітними, та масову рекламу функції «Remix», яка дуже нагадує «Duet» у китайській соцмережі, пише The Guardian.

Ці зміни дуже нагадали користувачам інтерфейс TikTok. Вони почали робити пости з тегом «Make Instagram Instagram again» та закликати розробників, щоб ті повернули колишній вигляд мережі. До своєрідного протестного руху приєдналися навіть відомі зірки та інфлюенсери, серед яких блогерка та бізнесвумен Кайлі Дженнер. Зазначимо, що у 2018 році один твіт Дженнер щодо редизайну Snapchat знищив ринкову капіталізацію соціальної мережі на $1.3 мільярда.

Читати більше новин в Telegram
Пост у Stories Кайлі Дженнер щодо нових функцій у соціальній мережі Інстаграм. Фото: скриншот kyliejenner/Instagram

Онлайн-протест юзерів, схоже, спрацював. Керівник Instagram Адам Моссері пообіцяв, що на платформу повернуть кілька старих функцій, повідомляє Platformer.

«Я радий, що ми ризикнули — якщо ми час від часу не зазнаємо невдач, значить, ми не мислимо достатньо масштабно чи достатньо сміливо. Але нам точно потрібно зробити великий крок назад і перегрупуватися. Ми повернемося з якоюсь новою ідеєю», — сказав Моссері.

За його словами, соціальна мережа відмовиться від повноекранних фотографій і відео. Також буде суттєво зменшено кількість рекомендованих публікацій. Зазначимо, що генеральний директор компанії Meta, до якої належить і Інстаграм, Марк Цукерберг заявив, що рекомендовані публікації та облікові записи в стрічках становлять близько 15% того, що бачить користувачі, коли переглядають Facebook. Ще більший відсоток у Instagram. 

За словами Моссері, функції повернуть до старого вигляду протягом кількох тижнів, але не назавжди. Розробники обіцяють створити нові можливості та спробувати впровадити їх пізніше, значно більше прислухаючись до думки користувачів.

Раніше Заборона розповідала про функцію Feeds та покращення основної сторінки у соціальній мережі Facebook, які запустили, щоб дозволити користувачам обирати бажаний для перегляду контент без автоматизованих алгоритмів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій