'
Читаєте зараз
Страйки польських перевізників: чи скасують угоду між Україною та ЄС

Страйки польських перевізників: чи скасують угоду між Україною та ЄС

Tetiana Cherevko

Європейська комісія, Україна та Польща провели тристоронні перемовини щодо розблокування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні, повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури.

У результаті обговорень були напрацьовані спільні рішення. Їх запропонували польським перевізникам, але вони відхилили всі пропозиції.

«Ключова вимога протестувальників — це повернення до системи дозволів. Ця вимога виконана бути не може, про що заявила українська сторона. Керівниця Директорату ЄС Магда Копчинська наголосила, що таке питання не може бути предметом цієї зустрічі», — додали в міністерстві.

Угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС буде діяти щонайменше до 30 червня 2024 року. Сторони продовжують пошук рішень для вирішення ситуації. 

Польські перевізники 6 листопада почали блокувати рух вантажівок з Польщі в напрямку до України у пунктах пропуску «Ягодин — Дорохуськ», «Краківець — Корчова», «Рава-Руська — Хребенне». Вони оголосили страйк через надмірну конкуренцію після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

Словацькі колеги 16 листопада оголосили, що можуть приєднатися до мітингів та заблокувати ККП на кордоні України та Словаччини.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій