'
Читаєте зараз
Суд допустив Дональда Трампа до праймериз: що це означає і чому важливо

Суд допустив Дональда Трампа до праймериз: що це означає і чому важливо

Ilona Kivva
Автор:

Суд американського штату Мічиган вирішив не забороняти Дональду Трампу брати участі у праймериз республіканців попри розслідування його причетності до штурму Капітолія у 2021 році, пише Associated Press.

Праймериз — голосування, у якому обирається один кандидат від партії. Його переможець візьме участь у президентських виборах у 2024 році.

Раніше аналогічне рішення виніс суд у Міннесоті, очікується, що такий же вирок буде в суді в Колорадо. Всі три Штати вели справу з акцентом на їхній регіон.

«Справи про зняття кандидатури Трампа з виборів розглядаються згідно з 14-ю поправкою до Конституції США, яка забороняє займати держпосаду після участі в заколоті або повстанні проти країни. Автори позовів вимагають не допустити Трампа до виборів, звинувачуючи його у підбурюванні до нападу на Білий дім у січні 2021 року, щоб завадити Конгресу затвердити перемогу Джо Байдена на президентських виборах 2020 року, — пояснили у виданні.

Трамп, за даними опитувань, може виграти праймеріз Республіканської партії. Тоді він, ймовірно, боротиметься за пост президента США з кандидатом від Демократичної партії Джо Байденом та кількома самовисуванцями.

Дональд Трамп заперечує свою причетність до штурму Капітолія 6 січня 2021 року. Тоді натовпи його прихильників хотіли перешкодити Конгресу засвідчити перемогу Джо Байдена на президентських виборах.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій