'

Суд скасував вирок Гарві Вайнштейну: як так вийшло

Анастасія Могилевець

Вищий суд Нью-Йорка, США, 25 квітня скасував обвинувальний вирок Гарві Вайнштейну у зґвалтуванні 2020 року. У знаковій справі, що запустила флешмоб жертв домагань #MeToo, призначили новий судовий розгляд, пише The Telegraph.

Апеляційний суд Нью-Йорка встановив, що прокурорам було дозволено викликати свідків, чиї звинувачення не були частиною судового процесу. Це означає, що його судили не лише за злочини, у яких звинуватили, тому справа фактично розвалилася і потребує перегляду.

Нині 72-річний чоловік відбуває 23-річний термін у в’язниці Нью-Йорка. Його засудили за обвинуваченням в насильницькому інтимному зв’язку з асистенткою теле- та кінопродюсерів у 2006 році, а також зґвалтуванні молодої акторки у 2013 році. Вже у 2022 році в Лос-Анджелесі його визнали винним у ще одному зґвалтуванні та засудили ще до 16 років позбавлення волі.

Гарві Вайнштейн – продюсер, режисер та сценарист, який до 2019 року був одним із найвпливовіших у Голлівуді. Він заснував успішну кіностудію Miramax Films, є лауреатом престижних премій Оскар і BAFTA за фільм «Закоханий Шекспір». Серед жертв Вайнштейна чимало селебріті, наприклад, Гвінет Пелтроу, Анджеліни Джолі та Сальма Хаєк.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій