Читаєте зараз
Вайнштейн і R. Kelly: голлівудським ґвалтівникам додали по 20 років за ґратами

Вайнштейн і R. Kelly: голлівудським ґвалтівникам додали по 20 років за ґратами

Ilona Kivva
Автор:
  • Келлі — американський R&B та хіп-хоп виконавець. У 2022 році його посадили на 30 років за рекет, сексуальну експлуатацію, насилля над дітьми та торгівлю людьми.
  • Вайнштейн відбуває 23-річний строк ув’язнення з 2020 року, однак постійно з’ясовуються нові обставини, тож у кількох штатах ведеться з десяток справ.
  • Саме зі справи продюсера розпочався рух #MeToo, завдяки якому за ґратами опинився і Келлі.

Одному із найвпливовіших у минулому людей Голлівуду Гарві Вайнштейну додали 16 років за ґратами. Спливла ще одна справа про зґвалтування, яке сталося у 2013 році. Майже у цей самий час додатковий 20-річний вирок в іншому штаті отримав репер R. Kelly, також засуджений за сексуальні злочини. От тільки на відміну від продюсера, він відбуватиме його практично одночасно з вже діючим строком.

Заборона розповідає про два судові рішення.


Роберт Келлі: суд Чикаго виніс додатковий вирок

Келлі — американський R&B та хіп-хоп виконавець, який виступав під псевдонімом R.Kelly. Він здобув світову популярність у 1990 та 2000 роках після виходу хітів Bump N’ Grind, Ignition (Remix) і I Believe I Can Fly — вони принесли йому три премії «Ґреммі».

Окружний суд Нью-Йорка у червні 2022 року засудив його до 30 років ув’язнення та зобов’язав виплатити $100 000 штрафу. Співака визнали винним за дев’ятьма пунктами, серед яких: рекет, сексуальна експлуатація, насилля над дітьми та торгівля людьми.

Так, було встановлено, що співак використовував свою популярність та авторитет, щоб заманювати жертв. Їх обирали серед шанувальників, а потім з шантажем та погрозами розповсюдити секс-відео змушували підписувати форми про нерозголошення.

Читати більше новин в Telegram

Ще одну справу проти Р. Келлі вів Чиказький федеральний суд у штаті Іллінойс. Процес базувався на твердженнях п’яти неповнолітніх, які стверджували, що репер знущався над ними в 1990-х роках, пише Forbes.

Одна з жертв під псевдонімом Джейн розповіла, що він вперше вступив з нею у статевий контакт, коли дівчині було 14 років. З того часу R. Kelly регулярно займався з нею сексом з елементами знущання та записував це на відео. 

Прокуратура вимагала 25 років ув’язнення. Однак захист заявив, що репер фактично і так відбуває довічний строк (йому вже 56 років), тому попросив у суду призначити дію вироку одночасно з тим, що він вже відбуває.

«Роберт Келлі — серійний сексуальний хижак, який протягом багатьох років спеціально націлювався на молодих дівчат і докладав чимало зусиль, щоб приховати знущання над Джейн та іншими неповнолітніми жертвами. До цього дня, і навіть після вердикту присяжних проти нього, Келлі відмовляється брати на себе відповідальність за свої злочини», — йдеться в заяві прокурорів.

Окружний суддя Гаррі Лейненвебер постановив, що 19 із 20 років увʼязнення Келлі відсидить одночасно з попереднім вироком, а один рік — вже після завершення 30-річного терміну.

Гарві Вайнштейн: вирок у лютому-2023

Вайнштейн — продюсер, режисер та сценарист, який до 2019 року був одним із найвпливовіших у Голлівуді. Він є засновником успішної кіностудії Miramax Films, а також лауреатом престижних премій Оскар і BAFTA за фільм «Закоханий Шекспір».

У 2020 році його засудили до 23 років позбавлення волі за численні сексуальні злочини, які включали домагання, зґвалтування та примус до сексу. Серед жертв чимало селебріті, наприклад, Гвінет Пелтроу, Анджеліни Джолі та Сальма Хаєк.

З того часу з’являються нові підозри та свідчення жертв режисера: тих, хто відкрито заявив, вже понад 80. Тож у різних штатах досі ведеться з десяток справ. У одній з них суд виніс вирок 24 лютого 2023 року, пише Reuters.

Процес стосувався кількох випадків зґвалтувань. Одне з них стосувалося акторки, ім’я якої не називається, яке сталося у 2013 році в Лос-Анджелесі. Було встановлено, що Вайнштейн примушував її до орального сексу, гвалтував (включно з неприродним способом проникнення). 

Прокуратура просила 24 роки ув’язнення, але суд присяжних визнав режисера винним тільки у справі акторки, тож термін скоротили до 13 років. При цьому відбувати він його буде після завершення 23-річного (хоч йому і 77 років).

#MeToo: з чого почався рух

Восени 2017 року видання New York Times опублікувало інтерв’ю з акторкою Ешлі Джадд, у якому вона розповіла про домагання з боку продюсера на знімальному майданчику. Пізніше з подібними звинуваченнями виступили такі голлівудські зірки як Анджеліна Джолі, Гвінет Пелтроу, Кара Делевінь тощо.

Публічні зізнання швидко перейшли у площину соціальних мереж — люди з усього світу ділися своїми історіями та пережитим досвідом, додаючи хештег #MeToo. Пізніше додалися реальні мітинги.

Рух став поштовхом для відкриття багатьох злочинів. Зокрема, вплинув і на справу R.Kelly, адже саме на хвилі #MeToo більшість його жертв зробили зізнання, а також вже у 2019 році вийшов фільм від Lifetime під назвою «Вижити після R.Kelly», у якому висвітлювалися сексуальні зловживання співака. У тому ж році його й арештували, а перше слухання у справі відбулося у серпні 2021 року.

Раніше Заборона розповідала про судові справи проти оскароносного актора Кевіна Спейсі. За однією з них його повністю виправдали, що поставило під сумнів кілька інших процесів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій