'
Читаєте зараз
Суперкомп’ютер передбачив кінець світу. Це може статися через 30 років 

Суперкомп’ютер передбачив кінець світу. Це може статися через 30 років 

Ilona Kivva
Автор:
 • Технологи з Массачусетського інституту у 1973 році створили унікальну комп’ютерну програму.
 • Супермашина проаналізувала, як змінювалося життя людей з 1900 року, щоб змоделювати майбутнє.
 • Аналіз був зроблений на замовлення колишніх топових політиків та провідних науковців світу.

Суперкомп’ютер World One спрогнозував кінець життя на Землі. Загибель цивілізації відбуватиметься у кілька етапів. Перший з них вже стався 2020 році — критичні рівні забруднення планети і перенаселення. Глобальний занепад має досягти апогею до 2050 року.

Заборона розповідає про прогноз комп’ютера MIT.


MIT: що спрогнозувала машина

У Массачусетському технологічному інституті (MIT) у 1973 році створили комп’ютерну програму для моделювання глобальної стійкості під назвою World One. Її розробили на замовлення Римського клубу — організації, до складу якої входять колишні глави держав, науковці та експредставники ООН, аби пропонувати дієві рішення для глобальних проблем, з якими стикається людство, пише Big Think.

Суперкомп’ютер призначений для передбачення майбутнього людської цивілізації. Його запрограмували бачити світ як єдину систему: 

 1. аналіз здійснюється шляхом електронного огляду поведінки людей з 1900 року;
 2. на його основі складається прогноз. 

При цьому враховується низка додаткових факторів, серед яких рівень народжуваності та забруднення у різні роки, пише Daily Star.

Читати більше новин в Telegram

На замовлення Римського клубу були створені графіки, які показували, що станеться з планетою через десятиліття в майбутньому:

 • з населенням;
 • якістю життя;
 • запасами природних ресурсів;
 • забруднення. 

Окремо можна було побачити, у які роки можуть статися проміжкові кризи.

Що показав звіт:

 • 2020 рік — перша криза: стан планети критичний за рівнем забрудненості і перенаселенням, відбувається падіння доступності природних ресурсів і життєво важливих мінералів;
 • 2040 рік — починається глобальний занепад, рівень смертності зростає;
 • до 2050 року — цивілізоване життя припиняє своє існування.

«Якщо ми нічого з цим не зробимо, якість життя знизиться до нуля. Забруднення стане настільки серйозним, що почне вбивати людей, що своєю чергою спричинить зменшення населення до рівня, меншого ніж у на початку 1900 років [період смертоносних епідемій бубонної чуми та іспанки]. На цьому етапі, приблизно з 2040 по 2050 рік, цивілізоване життя, яке ми знаємо, вже не існуватиме на цій планеті», — йдеться у звіті суперкомп’ютера.

При цьому, за прогнозами машини, водіння чистіших автомобілів і зниження рівня народжуваності — незначні зміни, які майже не мають значення для забезпечення виживання світу.

Раніше Заборона розповідала про топ найнебезпечніших астероїдів, які наблизяться до нашої планети у найближчі 50-100 років.  Перша ‘зустріч’ відбудеться у 2057 році.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій