Читаєте зараз
Свобода або арешт? Апеляційний суд ухвалив рішення щодо Петра Порошенка

Свобода або арешт? Апеляційний суд ухвалив рішення щодо Петра Порошенка

Markiian Oliiarnyk
Петро Порошенко
  • Київський апеляційний суд розглянув скарги щодо обраного запобіжного заходу Петру Порошенку.
  • За результатами апеляції, суд постановив залишити незмінним рішення Печерського райсуду.
  • Нагадуємо, у чому звинувачують п’ятого президента України.

11 лютого 2022 року Київський апеляційний суд розглянув скарги на рішення Печерського районного суду Києва щодо обрання запобіжного заходу Петру Порошенку у вигляді особистого зобов’язання. Адвокати п’ятого президента України (2014-2019) наполягали на повному скасування усіх обмежень, а прокурори — на арешті з правом застави в 1 мільярд гривень. Апеляційний суд постановив залишити рішення суду першої інстанції без змін.

Заборона розповідає про розгляд апеляції щодо запобіжного заходу у вугільній справі Петра Порошенка.


Апеляція у справі Порошенка 11 лютого

У Київському апеляційному суді пройшло слухання щодо скарг на рішення Печерського районного суду Києва про обрання запобіжного заходу Петру Порошенку у вигляді особистого зобов’язання. Колегія суддів у складі Миколи Ященка, Валерія Лашевича та Івана Рибака постановила залишити незмінним рішення суду першої інстанції.

Раніше п’ятий президент України заявляв, що особисте зобов’язання обмежує його політичну діяльність. «Обмеження політичної діяльності — це єдине, що було в їхніх руках, тому що вони нас бояться. Я наголошую, що свою політичну діяльність я активно проводитиму, включно з участю у міжнародних заходах, які заздалегідь заплановані», — наголосив Порошенко після оголошення рішення Печерського суду 19 січня. 

Натомість у Державному бюро розслідувань заявляли, що обраний запобіжний захід не може забезпечити належної поведінки лідера «Європейської солідарності» під час проведення слідчих дій. Відтак, адвокати Порошенка вимагали скасування будь-яких обмежень на час розслідування, а прокурори наполягали на своїй попередній вимозі — арешт із можливістю застави в 1 мільярд гривень. 

Читати більше новин в Telegram

Запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, який спливає 19 березня 2022 року, передбачає, що Петро Порошенко зобов’язується:

  • прибувати до слідчих органів на кожну вимогу;
  • не покидати межі Києва та Київської області без дозволу слідчих органів;
  • здати закордонний паспорт та інші документи, які дають право виїжджати з України.

Вугільна справа: у чому звинувачують Петра Порошенка

20 грудня 2021 року Петру Порошенку повідомили про підозру у державній зраді та сприянні терористичної діяльності. Справа стосується постачання вугілля з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей у 2014—2015 роках, коли він обіймав посаду президента України.

За версією ДБР, Порошенко використав свої повноваження та інструменти впливу, щоб  розірвати контракти на постачання вугілля з ПАР, а потім на вимогу Кремля організував підписання від імені України контрактів на постачання вугілля з непідконтрольних територій Донбасу. На думку, сторони обвинувачення, такі дії «поставили Україну в енергетичну залежність від РФ та підконтрольних їй ватажків псевдореспублік».

Сам лідер політичної партії «Європейська солідарність» усі звинувачення відкидає, а справу називає політично вмотивованою.

Раніше Заборона розповідала про те, як на початку січня 2022 року Печерський райсуд Києва наклав арешт на майно Петра Порошенка, зокрема на нерухомість та його активи у кількох приватних компаніях.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій