'
Читаєте зараз
Порошенка відпустили під особисте зобов’язання. Печерський суд прийняв рішення

Порошенка відпустили під особисте зобов’язання. Печерський суд прийняв рішення

Markiian Oliiarnyk
Петро Порошенко
  • 19 січня Печерський райсуд Києва оголосив рішення щодо обрання запобіжного заходу Петру Порошенку.
  • Суд відпустив політика під особисте зобов’язання, хоча прокурори наполягали на двох місяцях арешту або заставі розміром 1 мільярд гривень.
  • Під будівлею Печерського суду проходила акція на підтримку Порошенка: з чаєм, тітушками та сутичками з правоохоронцями.

19 січня 2022 року Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід Петру Порошенку: п’ятого президента України відпустили під особисте зобов’язання. Раніше у якості запобіжного заходу прокурори пропонували два місяці арешту або внесення застави розміром 1 мільярд гривень. Порошенка звинувачують у державній зраді та фінансуванні тероризму.

Заборона розповідає про судовий процес над лідером партії «Європейська солідарність» Петром Порошенком.


Рішення суду щодо запобіжного заходу Порошенка

19 січня 2022 року Печерський районний суд Києва оголосив своє рішення щодо обрання запобіжного заходу п’ятому президенту України й лідеру опозиційної політичної партії «Європейська солідарність» Петру Порошенку.

Суддя Соколов постановив застосувати до Петра Порошенка запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Це означає, що п’ятий президент України може бути вільним, але він зобов’язаний здати закордонні паспорти та виконувати усі покладені на нього судом й слідчими органами обов’язки.

Суддя Печерського суду Олексій Соколов відпустив Петра Порошенка під особисте зобов’язання, 19 січня 2022 року, Київ, Україна. Фото: Volodymyr Viatrovych/Twitter

Перед початком засідання, під будівлею Печерського суду розпочалась акція на підтримку Петра Порошенка. Люди потрохи збираються ще від самого ранку. Повідомляється про кілька зіткнень із представниками поліції. Прихильники ЄС стверджують, що для провокацій використовують спеціально найнятих тітушок.

Читати більше новин в Telegram

Справа Петра Порошенка: суд 17 січня

17 січня 2022 року у Печерському районному суді Києва відбулося слухання щодо обрання запобіжного заходу. До судової зали політик разом з адвокатами прибув одразу з аеропорту після його повернення в Україну.

Ось найголовніше з того процесу:

  • суддею у справі про обрання Порошенку запобіжного заходу було назначено Олексія Соколова, який досі не пройшов кваліфікаційне оцінювання;
  • суд намагався надати політику безкоштовного адвоката, на що лідер партії «Європейська солідарність» відповів відмовою;
  • адвокати наполягали на незаконності процедури обрання запобіжного заходу, оскільки документ про підозру Порошенко так і не отримав (а також через низку інших процесуальних порушень);
  • сторона звинувачення наполягає на запобіжному заході у вигляді двох місяців арешту або заставі розміром 1 мільярд гривень;
  • судове засідання тривало 11 годин, шість з яких суддя Соколов провів у нарадчій кімнаті, так і не оголосивши рішення.

Раніше Заборона розповідала про те, як Печерський райсуд Києва заарештував майно Петра Порошенка, коли він перебував за кордоном у відрядженні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій