Читаєте зараз
Ситуація зі складної переходить в дуже складну: найголовніші події на фронті за тиждень

Ситуація зі складної переходить в дуже складну: найголовніші події на фронті за тиждень

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними воєнними експертами. Основна увага вже кілька місяців прикута до подій, що відбуваються на невеликих ділянках фронту на сході та півдні України.

На східному напрямку найважчою залишається ділянка навколо Авдіївки. На півдні росіяни продовжують тиснути на Роботине.


Східний напрямок: Авдіївка, Іванівське, Орлівка

З метою розвинути власний «успіх» росіяни продовжують тиснути на українські позиції у районі раніше окупованої Авдіївки. Нагадаємо, що лінія оборони ЗСУ на цій ділянці проходить через населені пункти Бердичі — Семенівка — Орлівка — Тоненьке — Первомайське. Найскладніша ситуація зараз у Бердичах, Орлівці та Тоненькому:

  • У Бердичах ворожим військам вдалось просунутись здовж дороги Степове — Бердичі та зайти у населений пункт. В результаті захоплено декілька вулиць на південному сході містечка. Слід зазначити, що підрозділи ЗСУ не вийшли з населеного пункту. Стримування штурмів противника продовжується.
  • Росіянам вдалось окупувати майже всю лівобережну частину Орлівки. Проте підрозділи ЗСУ продовжують контролювати західний берег річки Дурна.
  • Аналогічна ситуація в Тоненькому.
  • Згідно з ресурсом Deepstatemap, ЗСУ утримують плацдарм у північно-західній частині Орлівки та декілька вулиць у центрі. Росіяни продовжують тиснути зі сходу. 

На Бахмутському напрямку найбільш складною ситуація залишається в Іванківському. Декілька тижнів тому ворожим підрозділам вдалось зайти у населений пункт, і вони не зупиняють штурмові дії та намагаються повністю його окупувати. Ось як коментує ситуацію на цій ділянці один з українських військових пабліків: «В Іванівському окупант контролює менше половини села. Наші воїни намагалися контратакувати з різним ступенем успіху. Трохи відкинули мразот, але це більше гасіння пожеж, бо просування орків у селі зайшло надто далеко. Ворог залучив резерви: намагається, окрім цього села, захопити Богданівку та Кліщіївку».

Південний напрямок: Роботине, Кринки

На півдні одним з найбільш гарячих наразі є Роботинський напрямок. За минулий тиждень росіянам вдалось частково посунути лінію захисту українських оборонців. Згідно з ресурсом Deepstatemap, підрозділи Сил оборони відійшли на захід від Вербового, що на сході від Роботиного.

Читати більше новин в Telegram

У районі лівобережжя Херсонщини підрозділи ЗСУ продовжують утримувати плацдарм біля Кринків. 18 березня один з російських військових пабліків жалівся на те, що українці продовжують перебувати на лівобережжі та частково просунулись на західні околиці населеного пункту. За інформацією цього каналу, наразі цю ділянку контролює близько 50 бійців ЗСУ.

«Ситуація між Роботиним та Вербовим, на жаль, зі складної переходить в дуже складну», — коментує ситуацію на напрямку один з українських військових пабліків.

Вибухи у тилу армії РФ 15–21 березня 2024 року

Весь минулий тиждень продовжувались активні бойові дії у російських населених пунктах на кордоні. Зокрема, бої відбувались у Тьоткіному, Козинці, Горьковському та Новій Таволжанці. Крім наземних операцій на прикордонні, продовжуються обстріли міста Бєлгород. Російський добровольчий корпус закликав владу регіону евакуювати цивільне населення зі всієї області.

У ніч на 15 березня безпілотники атакували нафтопереробний завод у Калузькій області РФ. Цим ударом Україна продовжила серію ударів по російських НПЗ, що розпочалася тижнем раніше.

Якщо рахувати лише НПЗ, які випускають бензин та дизельне пальне, то економіка РФ втратила близько 9% виробництва. Накопичений аварійний простій на заводах через нальоти БПлА досяг 3,5 млн тонн, що у 10 разів більше, ніж у сумі за попередні два роки. При цьому кількість пошкоджених установок нафтоперероблювання зросла втричі, і до середини березня обсяги аварійного простою в 1,4 раза перевищили планові ремонти.

У ніч проти 17 березня безпілотники атакували аеропорт «Домодєдово» у Москві — з вибухами та пожежею як результат.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій