Читаєте зараз
Так званої Нагірно-Карабаської Республіки більше не існує: указ

Так званої Нагірно-Карабаської Республіки більше не існує: указ

Ilona Kivva
Автор:

Вірменські сепаратисти розпустили так звану самостійну Нагірно-Карабаську Республіку під назвою Арцах, починаючи з 1 січня 2024 року. Відповідний указ 28 вересня 2023 року підписав самопроголошений президент НК Самвел Шахраманян.

Утворення проіснувало 32 роки (з 2 вересня 1991 року). ‘Республіку’ за цей час не визнала жодна країна, зокрема і Вірменія.

Кількість етнічних вірмен, які залишили Нагірний Карабах, станом на ранок 28 вересня досягла 65 000 людей. За оцінками 2013 року, населення району становило 146 000.

В документі два пункти:

  • Розпустити всі державні установи та організації, які перебувають у їхньому відомчому підпорядкуванні до 1 січня 2024 року, та Республіка Нагірний Карабах (Арцах) припиняє своє існування.
  • Населенню Нагірного Карабаху, у тому числі тим, хто перебуває за межами ‘республіки’, після набрання чинності цим Указом ознайомитися з умовами реінтеграції, представленими Азербайджанською Республікою, з метою прийняття надалі самостійного та індивідуального рішення про можливість перебування (повернення) у Нагірному Карабаху.

Відомо, що колишній міністр закордонних справ ‘НРК’, радник ‘президента’ Давид Бабаян вирішив здатися владі Азербайджану.

Інфографіка: Reuters

В указі Шахраманян зазначив, що рішення спирається на домовленість, що була досягнута за посередництвом командування російського так званого миротворчого контингенту з представниками Азербайджанської Республіки. Угодою забезпечується вільний, добровільний і безперешкодний виїзд Лачинським коридором всіх, хто захоче, в тому числі і військових, які склали зброю, зі своїм майном на їх транспортних засобах.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій