'
Читаєте зараз
Перше у світі місто заборонить рекламу м’яса і палива

Перше у світі місто заборонить рекламу м’яса і палива

Ilona Kivva
Автор:
  • Виробництво м’ясних продуктів призводить до вдвічі більшої кількості викидів парникових газів, ніж під час виготовлення рослинної їжі.
  • Нідерланди — найбільший експортер тваринництва у Європейському Союзі.
  • ЄС хоче досягти нульових викидів парникових газів до 2050 року і скоротити споживання до 24 кг м’яса на людину на рік. 

Нідерландське місто Гарлем стане першим у світі, де у громадських місцях повністю зникне реклама м’ясних продуктів та викопного палива. Під бан потрапила і реклама автомобілів, що працюють на дизелі та бензині.

Заборона розповідає про кардинальне рішення міської влади невеликого міста у Нідерландах.


Парникові гази: як їжа вбиває Землю

Глобальне виробництво харчових продуктів відповідає за третину всіх викидів парникових газів на планеті, а виготовлення м’яса несе вдвічі більше забруднення, ніж продукти рослинного походження, пише The Guardian.

Добрива, які використовуються для вирощування кормів, багаті азотом, що призводить до забруднення повітря та води і впливає на зміни клімату. Тваринництво також пов’язане з викидами великої кількості метану — потужного парникового газу. Крім того, для випасу худоби активно вирубуються ліси.

Для досягнення нульових викидів парникових газів до 2050 року, за даними Greenpeace, споживання м’яса має бути скорочено до 24 кг на людину на рік. Для порівняння, у 2022 році середній показник у світі становив 82 кг на людину, а у Нідерландах, які є найбільшим експортером м’яса у ЄС, — 75.8 кілограма.

Читати більше новин в Telegram

Зменшення викидів: план Гарлема 

Через це у нідерландському місті Гарлем, що неподалік від Амстердаму, спробують зменшити викиди шляхом заборони реклами продуктів тваринництва. Так, відеоролики, брошури та білборди не можна буде розміщувати в автобусах, на зупинках та в інших громадських місцях. Заборона також поширюється на рекламу викопного палива та автомобілів, що працюють на ньому. 

Закон набере чинності у 2024 році через низку контрактів, що було заключено міською владою з рекламними агентствами. Місто стане першим у світі, що введе такі обмеження.

«Нас цікавить не те, що люди печуть і смажать на власній кухні. Якщо люди хочуть їсти м’ясо, добре, але ми не можемо говорити про кліматичну кризу і водночас спонукати людей купувати продукти, які є частиною причини. Це сигнал — якщо його підхоплять на національному рівні, це буде дуже добре», — каже авторка ініціативи депутатка Зіггі Клазес.

акий крок підтримують не всі члени міської ради: «Це чудово, що муніципалітет Гарлема проводить велику плакатну кампанію про те, що ви можете бути собою і любити кого хочете, але якщо ви любите м’ясо, а не траву, вам скажуть, що ви абсолютно неправі», — прокоментував заборону лідер опозиційної політичної групи Trots Haarlem Зандер ван ден Раадт.

Представники сектору тваринництва у місті також висловилися негативно з цього приводу, заявивши, що міська рада «заходить занадто далеко, кажучи людям, що для них найкраще».

Раніше Заборона розповідала про вплив глобального потепління та інших катаклізмів на поширення різних хвороб. Вчені довели, що зміни клімату посилюють заразність та важкість їх перебігу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій