'
Читаєте зараз
«Талібан» ввів заборону на показ та зйомку фільмів за участю жінок

«Талібан» ввів заборону на показ та зйомку фільмів за участю жінок

Markiian Oliiarnyk
Афганська актриса Ліна Алам
  • Таліби заборонили показувати художні фільми та серіали з жінками, а також знімати їх.
  • Жінки-журналістки можуть працювати на телебаченні лише у спеціальному одязі.
  • В Афганістані більше не можна транслювати іноземні фільми, що пропагують інші цінності.

В Афганістані «Талібан» заборонив жінкам зніматися у художніх фільмах та серіалах, а національним мовникам наказав припинити трансляцію іноземних і місцевих фільмів та розважальних програм за участю жінок. Нові правила телерадіомовлення дозволяють лишень показувати тележурналісток та ведучих, і то лише за умови, що вони будуть у хіджабі або іншому традиційному вбранні. У «Талібані» кажуть, що ці правила варто сприймати не як вимоги, а як релігійні вказівки.

Заборона розповідає про правила «Талібану», які вкотре порушують права жінок.


Заборона на показ та зйомку фільмів за участю жінок

В Афганістані запровадили нові правила, що регулюють діяльність телебачення в країні та передбачають введення певних обмежень. Зокрема афганським жінкам заборонили зніматися у художніх фільмах та серіалах, а афганським телеканалам наказали припинити трансляцію усіх фільмів та серіалів за участю жінок, навіть іноземних, пише BBC.

Жінкам-журналісткам та телеведучим все ж дозволили з’являтися на телеекранах, однак лише за умови, що їхні голови будуть вкритими. Однак в нових принципах не зазначається, який саме тип покриття (найімовірніше йдеться про хіджаб) вони повинні використовувати.

Афганські жінки у паранджі стоять у черзі за продуктами, 6 листопада 2021 року. Кабул, Афганістан. Фото: HECTOR RETAMAL/AFP via Getty Images

Після приходу до влади, «Талібан» обіцяв захищати права жінок, однак згодом почали вводити нові обмеження. Зокрема таліби заборонили жінкам та дівчатам займатися спортом, викладати та навчатися. Тепер, із введенням нових правил телерадіомовлення, тисячі афганських акторок втратять свою роботу.

Читати більше новин в Telegram

Нові правила телерадіомовлення в Афганістані

Нові правила регулювання телебачення в Афганістані були оприлюднені 21 листопада 2021 року Міністерством сприяння доброчесності та запобігання пороку.

Окрім заборони на участь жінок у фільмах та серіалах, нові правила передбачають і низку інших обмежень. Зокрема заборонили показ фільмів, комедійних та розважальних програм, які суперечать принципам шаріату та афганським цінностям, або які якимось чином ображають чи принижують окремих осіб.

Також під заборону потрапили іноземні фільми, що пропагують іноземні культурні цінності. Обмежено показ чоловіків, які одягнені неналежно, всупереч стандартам, запровадженим «Талібаном». Суворо заборонили транслювати сцени з оголеними інтимними частинами тіла, а також показувати образи пророка Мухаммеда та інших шанованих постатей ісламу у будь-якій формі.  

Як пише BBC, деякі з цих правил не є практичними, і якщо їх таки реалізують, то багатьом афганським мовникам доведеться закритися. Натомість у самому «Талібані» кажуть, що ці правила варто сприймати не як вимоги, а як релігійні вказівки.

Раніше Заборона розповідала про те, як таліби заборонили використовувати іноземні валюти для усіх фінансових операцій, що лише посилило економічну кризу в Афганістані.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій