Читаєте зараз
«Талібан» заборонив використання іноземних валют в Афганістані

«Талібан» заборонив використання іноземних валют в Афганістані

Markiian Oliiarnyk
  • В Афганістані «Талібан» заборонив користуватися іноземною валютою.
  • За порушення цього наказу афганцям загрожуватиме судове переслідування.
  • Затяжна економічна криза в Афганістані призведе до великого напливу біженців до сусідніх країн та Європи — МВФ.

В Афганістані, який перебуває під контролем ісламістської організації «Талібан», заборонили використання долара та інших іноземних валют. Тепер в країні можна розраховуватися лише національною валютою афгані, а за порушення наказу афганцям загрожуватиме суд. 

Заборона розповідає про наказ талібів про відмову від іноземних валют, а також про економічну кризу в Афганістані.


Заборона іноземних валют в Афганістані

Ісламістська терористична організація «Талібан», яка захопила владу в Афганістані у серпні 2021 року, прийняла рішення заборони в країні використання іноземних валют.    

«Економічна ситуація і національні інтереси в країні вимагають, щоб афганці використовували афгані [національну валюту] у своїй економічній діяльності», — йдеться в офіційній заяві «Талібану», опублікованій 3 листопада 2021 року.   

Заборона стосується усіх іноземних валют, зокрема й американського долара, який повсюдно використовується в Афганістані для торгівлі, особливо в прикордонних регіонах країни. За невиконання наказу «Талібану» афганцям загрожуватиме судове переслідування.   

Читати більше новин в Telegram

«”Ісламський Емірат” наказує усім громадянам, власникам магазинів, торговцям, бізнесменам та широкому загалу відтепер проводити усі фінансові операції в афгані та суворо утримуватися від використання іноземної валюти. За порушення цього наказу передбачена правова відповідальність», — зазначається у заяві.

Крах економіки Афганістану

Економіка Афганістану зазнає труднощів через припинення міжнародної фінансової підтримки після захоплення влади в країні «Талібаном», а відмова від іноземної валюти лише погіршить її становище, пише BBC.

У серпні 2021 року іноземні активи Афганістану, які оцінюються мільярдами доларів, були заморожені Федеральним резервом США та європейськими центральними банками. 

«Ми вважаємо, що вкрай важливо зберегти наші санкції проти “Талібану”, але водночас потрібно знайти шляхи для законної гуманітарної допомоги афганському народу. Це саме те, чим ми займаємося», — передає слова заступника міністра фінансів США Воллі Адеємі видання BBC.

«Талібан» закликав країни Заходу розморозити свої активи, оскільки у країні не вистачає грошей навіть на продовольчі потреби, однак цього ще ніхто не зробив. 

Окрім замороження активів, захоплений талібами Афганістан позбувся ще й фінансування з боку міжнародних партнерів, зокрема Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Світового банку, чиї гранти фінансували три чверті державних видатків. 

У жовтні в МВФ заявили, що економіка Афганістану може скоротитися на 30% до кінця 2021 року, що призведе до гуманітарної кризи і злиднів мільйонів людей. Також в організації попередили, що економічні проблеми Афганістану можуть спровокувати велику міграційну кризу, яка зачепить сусідні країни, а також Туреччину і Європу.

Раніше Заборона розповідала про жахливу продовольчу кризу в Афганістані, внаслідок якої голодна смерть загрожує близько 23 мільйонам людей.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій