Читаєте зараз
Тарифні протести. В Києві та у межевих з РФ та РБ регіонах готували провокації — МВС

Тарифні протести. В Києві та у межевих з РФ та РБ регіонах готували провокації — МВС

Iryna Troian
Автор:
МВС та НПУ
  • В Україні затримали осіб, яка нібито планувала масові провокації у Києві та інших містах.
  • Перша акція, за даними правоохоронців, мала відбутися 31 січня 2022 року під Офісом президента.
  • У лютому, заявили в МВС, планувалися провокації у регіонах на кордоні з Білоруссю та РФ.

Українські правоохоронці затримали зловмисників, які, за даними правоохоронців, планували заворушення та насилля під час акцій у Києві та інших містах України. 

Заборона розповідає про заяви Міністерства внутрішніх справ щодо провокацій, які готувалися на території України.


Заворушення у Києві 31 січня

30 січня 2022 року у Києві затримали організатора та його помічника, які планували масові заворушення у столиці України та інших обласних центрах, повідомив на брифінгу міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

До акції організатори планували залучити до 5 000 людей, близько 1 500 з яких становили б тітушки, які мали організувати бійки з правоохоронцями.

«Обов’язково мало бути насильство серед учасників цього мітингу, мала пролитись кров. При чому спеціально була закуплена бутафорська кров, яка внаслідок конфліктів з правоохоронцями мала начебто пролитися серед когось з активістів», — розповів на брифінгу очільник МВС України Денис Монастирський.

Читати більше новин в Telegram

Також, за його словами, організатори підготували групу медиків, які мали зафіксувати фейкові поранення і привернути увагу українських та міжнародних ЗМІ. Монастирський назвав проплачені масові акції одним із сценаріїв агресії проти України, які використовуються для дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в країні. 

Масові заворушення в Україні: план

Перша акція була запланована на 31 січня 2022 року під Офісом президента України у Києві. Її не анонсували заздалегідь, щоб правоохоронці не встигли підготуватися.

«За планом зловмисників, захід мав розпочатися із виступів спікерів, які мали говорити про невдоволення діями влади. В їхні промови були включені кодові слова, які слугували б сигналом для початку бійок та сутичок з поліцією», — повідомив голова Національної поліції Ігор Клименко. 

За даними правоохоронців, для цього організатори заворушень придбали 200 димових шашок, 200 фаєрів, 10 вогнегасників, 20 шин, а також рації, прапори, листівки, бутафорська кров, медичні жилети, банери щодо невдовол тощо. На відео можна побачити банери з тарифною тематико. На організацію цієї акції зловмисники отримали понад 1 млн гривень авансу; в НПУ повідомили, що відомі банки, через які впроваджувалося фінансування.

«Масовка мала отримати від 800 гривень, тітушки — від 1200 гривень, а за підпал шин та салюти — по $2 500. Всі дії зловмисників були у законний спосіб задокументовані», — повідомив Ігор Клименко.

Фото: Національна поліція України

Варто зазначити, що з 15 хвилин брифінгу приблизно 13 хвилин були присвячені розповіді про провокації під Офісом президента і тільки хвилина — про масові акції в інших регіонах України.

За даними правоохоронців, у лютому 2022 року провокації планувалися в обласних центрах регіонів, що межують з Росією та Білоруссю. Тобто мова про Сумську, Полтавську, Чернігівську та Черкаську області.

Правоохоронці кваліфікували дії затриманих, якими виявились громадяни України, як замах на масові заворушення. Їм загрожує покарання до восьми років ув’язнення.

Раніше Заборона розповідала про хвилю повідомлень про мінування в обласних центрах України та про те, як в СБУ пояснили таку активність псевдомінерів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій