'
Читаєте зараз
Не через карантин. У двох містах України школи перевели на дистанційку

Не через карантин. У двох містах України школи перевели на дистанційку

Iryna Troian
Автор:
Дистанційне навчання
  • У Черкасах та Миколаєві низку шкіл перевели на дистанційне навчання.
  • Таке рішення прийняли через масові повідомлення про замінування.
  • В СБУ пояснили активність «мінерів» під час новорічних свят.

В Україні у Черкасах та Миколаєві почали здійснювати дистанційне навчання в кількох школах через регулярні повідомлення про мінування. Служба безпеки України в період новорічних свят у 2022 році фіксує активність «замінування» по всій країні: навчальних закладів, станцій метро, аеропортів, будівель державних органів тощо.

Заборона розповідає про хвилю повідомлень про мінування у низці регіонів України. 


В Черкасах та Миколаєві школи перевели на дистанційку

У Черкасах рекомендували з 18 січня 2022 року усім школам проводити навчання у дистанційному форматі.

«Такі рекомендації пропонуються, враховуючи, що з 12 січня 2022 року щоденно надходять повідомлення про замінування закладів загальної середньої освіти міста, що ставить під загрозу збереження життя та здоровꞌя учасників освітнього процесу. Така ситуація вносить деструктив у організацію роботи закладів загальної середньої освіти, призводить до неможливості організувати системний та якісний освітній процес», — йдеться у повідомленні міської ради Черкас.

З 18 січня 2022 року освітній процес також перевели на дистанційну форму навчання у школах Миколаєва. 

Читати більше новин в Telegram

«Керівниками чотирьох закладів освіти (ЗЗСО №3, 20, 46, ММК імені В.Д. Чайки) прийнято рішення з 18 січня 2022 року здійснювати освітній процес за дистанційною формою навчання. Здобувачі освіти 5-11 класів ЗЗСО №40 навчатимуться дистанційно у зв’язку з ремонтними роботами в закладі (18-19 січня 2022 року)», — повідомили в управлінні освіти Миколаївської міської ради.

Хвиля повідомлень про мінування в Україні: що відомо

Керівник Національної поліції України Ігор Клименко заявив, що лише в період новорічних свят у 2022 році правоохоронці отримали 132 повідомлень про замінування, які після перевірок не підтвердилися. Було затримано дев’ять зловмисників у дев’яти областях України, зокрема у великих містах — Києві, Одесі та Дніпрі. Частина повідомлень також надходила з окупованого Донбасу.

Так, наприклад, за 12 січня 2022 року в Україні правоохоронці отримали дев’ять повідомлень про мінування 600 різних об’єктів у дев’яти областях, зазначило Суспільне. Були повідомлення про мінування чотирьох станцій метро в Києві. В Черкасах, Дніпрі та Львові надходила інформація про мінування шкіл. 

Протягом 13 січня повідомляли про замінування 16 шкіл у Бердянську, торгових центрів у Львові, однієї школи у Хмельницькому тощо. В усіх випадках повідомлення не підтвердилися.

В СБУ вважають, що мета таких повідомлень — поширити напругу та паніку серед населення. «Повідомлення про мінування — поширений інструмент в умовах гібридної агресії, котру Російська Федерація веде проти України. За таких умов вкрай важливо, аби українське суспільство чітко це усвідомлювало», — розповіла пресслужба СБУ.

Раніше Заборона розповідала про заміновану територію Донбасу і про те, як довго триватиме її розмінування.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій