Читаєте зараз
Тегеран показав новий Моджахед, що вдвічі потужнішій за інші

Тегеран показав новий Моджахед, що вдвічі потужнішій за інші

Ilona Kivva
Автор:

Іран побудував передовий саморобний безпілотник під назвою Mohajer-10 із збільшеною дальністю та тривалістю польоту, а також збільшеним корисним навантаженням, пише Reuters з посиланням на іранські державні ЗМІ.

Дрон нібито має робочий діапазон 2000 км (1240 миль) і може літати до 24 годин. Його корисне навантаження досягає 300 кг (661 фунт), що вдвічі перевищує потужність безпілотника Mohajer-6, в якому знаходили західні розробки. Остання модель дронів є серед інших безпілотних літальних апаратів, які використовує Росія у війні проти українського народу. Офіційні особи США не раз звинувачували Іран у пособництві РФ з цими БпЛА, але Тегеран все заперечує.

На опублікованому іранськими ЗМІ відео безпілотник був показаний серед іншої військової техніки з текстом на івриті та перській: готуйте свої укриття. Це дозволяє передбачити, що нова модель буде застосовуватися в зонах локальних конфліктів. Втім, не можна відкидати передачу дронів РФ, що відвертає на себе ресурси, зокрема, й Ізраїля, який не буде послаблювати власну безпеку заради іншої країни.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій