Телескоп James Webb зняв вражаючий період народження зірки
- NASA вдалося зняти раніше приховані особливості протозірки в темній хмарі.
- Палаючі частини видно тільки в особливому світлі, тому відкриття має проривний характер.
- L1527 є молодим космічним тілом, їй лише 100 000 рочків.
Камера ближнього інфрачервоного діапазону потужного телескопу NASA вперше зафіксувала один з етапів ранньої стадії форування зірки. Вона зараз знаходиться в періоді набирання маси: її ядро наближається до стабільного ядерного синтезу.
Заборона розповідає про знімок, який наявно ілюструє одну з головних стадій життя протозірки.
L1527: фотографія пісочного годинника
Космічний телескоп Джеймса Вебба NASA виявив колись приховані особливості протозірки в темній хмарі L1527, надаючи розуміння початків нової зірки. Ці палаючі хмари в області зореутворення Тельця видно лише в інфрачервоному світлі, що робить їх ідеальною мішенню для камери ближнього інфрачервоного діапазону Вебба (NIRCam), повідомляє Космічне агентство.
«Сині зони — це місця, де пил найтонший. Чим товщі шар пилу, тим менше синього світла може вийти, утворюючи помаранчеві кишені», — заявили в NASA.
Ці хмари утворюються внаслідок відлітання пилу та частинок від обертової протозірки, яка зараз знаходиться між двома структурами. Синій і помаранчевий кольори є результатом накопичення шарів пилу, які випадково показують товщину пісочного годинника.
Читати більше новин в TelegramL1527 лише близько 100 000 років — це відносно молоде тіло класу 0. Протозірки, подібні до цих, які все ще заточені в темну хмару пилу та газу, мають пройти довгий шлях, перш ніж вони стануть повноцінними зірками. L1527 ще не генерує власної енергії за допомогою ядерного синтезу водню, що є важливою характеристикою зірок. Форма, хоча здебільшого сферична, також нестабільна, поки приймає форми маленького, гарячого та пухкого згустку газу десь між 20 і 40% маси нашого Сонця.
Раніше Заборона розповідала про запуск найдорожчого й найпотужнішого міжнародного космічного телескопу James Webb. Він є головною світовою обсерваторією і розгадує таємниці Сонячної системи.
Читати більше новин в Telegram