'
Читаєте зараз
Телескоп James Webb зняв вражаючий період народження зірки

Телескоп James Webb зняв вражаючий період народження зірки

Yevheniia Kostina
  • NASA вдалося зняти раніше приховані особливості протозірки в темній хмарі.
  • Палаючі частини видно тільки в особливому світлі, тому відкриття має проривний характер.
  • L1527 є молодим космічним тілом, їй лише 100 000 рочків.

Камера ближнього інфрачервоного діапазону потужного телескопу NASA вперше зафіксувала один з етапів ранньої стадії форування зірки. Вона зараз знаходиться в періоді набирання маси: її ядро наближається до стабільного ядерного синтезу.

Заборона розповідає про знімок, який наявно ілюструє одну з головних стадій життя протозірки.


L1527: фотографія пісочного годинника

Космічний телескоп Джеймса Вебба NASA виявив колись приховані особливості протозірки в темній хмарі L1527, надаючи розуміння початків нової зірки. Ці палаючі хмари в області зореутворення Тельця видно лише в інфрачервоному світлі, що робить їх ідеальною мішенню для камери ближнього інфрачервоного діапазону Вебба (NIRCam), повідомляє Космічне агентство.

«Сині зони — це місця, де пил найтонший. Чим товщі шар пилу, тим менше синього світла може вийти, утворюючи помаранчеві кишені», — заявили в NASA.

Фото: NASA, ESA, CSA та STScI. Обробка зображень: J. DePasquale, A. Pagan та A. Koekemoer (STScI)

Ці хмари утворюються внаслідок відлітання пилу та частинок від обертової протозірки, яка зараз знаходиться між двома структурами. Синій і помаранчевий кольори є результатом накопичення шарів пилу, які випадково показують товщину пісочного годинника.

Читати більше новин в Telegram

L1527 лише близько 100 000 років — це відносно молоде тіло класу 0. Протозірки, подібні до цих, які все ще заточені в темну хмару пилу та газу, мають пройти довгий шлях, перш ніж вони стануть повноцінними зірками. L1527 ще не генерує власної енергії за допомогою ядерного синтезу водню, що є важливою характеристикою зірок. Форма, хоча здебільшого сферична, також нестабільна, поки приймає форми маленького, гарячого та пухкого згустку газу десь між 20 і 40% маси нашого Сонця.

Раніше Заборона розповідала про запуск найдорожчого й найпотужнішого міжнародного космічного телескопу James Webb. Він є головною світовою обсерваторією і розгадує таємниці Сонячної системи.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій