Тепловий купол: вчені пояснили зависокі температури восени 2023 року
- У вересні спека у Європі очікується з новою силою. Рекордні температури, можливо, триватимуть до середини місяця.
- Континент покриває Тепловий купол — зона високого тиску, яка не випускає нагріте повітря.
- У нормальних умовах явище відбувається раз на 100-1000 років, але зміна клімату збільшила його частоту.
Основна причина появи теплових куполів — відсутність стабільних середніх температур на планеті. Глобальне потепління змусило їх відчутно змінитися, десь підвищивши, а десь — понизивши на декілька градусів: цього цілком достатньо, щоб викликати феномен.
Заборона розповідає про аномальні погодні умови та явище, що їх спричинило.
Погода у вересні-2023 у Європі: прогноз
Починаючи з 4 вересня континент охопить нова хвиля спеки: спершу високі температури відчують у західній частині — Франції, Бенілюксі та Великій Британії. Спекотну погоду пов’язують з природним явищем Тепловий купол, пише Severe Weather Europe.
«Такі погодні умови домінуватимуть в Європі протягом приблизно 7-10 днів, можливо, до середини вересня. Це призведе до надзвичайно аномальних температур для багатьох частин Європи. Спека поступово поширюватиметься на центральну та північну частину континенту, оскільки тепловий купол збільшуватиме межі», — прогнозують метеорологи.
Читати більше новин в TelegramТемпература сягатиме близько 30°C в Англії (звична норма в цей час — 7-8°C), до 30°C над Бенілюксом і Німеччиною. У Франції вона може перевищити позначку 40°C. Високі температури також спостерігатимуться у Скандинавії — понад 25°C. В Італії та на Балканах спека досягне 35°C. Понад 30°C передбачають і в Центральній Європі. Континент перебуває в першому місяці осіннього сезону, тому такі прогнози надзвичайно високі для цього періоду.
Тепловий купол: що це
Природне явище виникає, коли над місцевістю утворюється точка високого тиску. Тепловий купол працює, як кришка на каструлі, затримуючи під собою теплі повітряні маси. Високий тиск призводить до сонячної погоди з дуже малою кількістю хмар: під його дією повітря опускається та нагрівається, викликаючи підвищення температури.
Феномен може тривати від кількох днів до тижнів. Він ускладнюється тим, що тепле повітря осушує землю, нагріваючи її ще більше. Також на явище впливають особливості рельєфу території — на рівнинних місцевостях підвищений тиск може утримуватися довше.
В нормальних умовах теплові куполи з’являються раз в 100 або навіть 1000 років. Але під час глобального потепління ймовірність виникнення цього феномена зростає у 20-60 разів. Річ у тім, що основна причина явища — нерівномірність нормальних середніх температур. Зміна клімату призводить до того, що вони часто або завищені, або занижені: це і викликає точки з аномально високим тиском.
Раніше Заборона розповідала про зміну клімату в Європі: до 2100 року континент може перейти в нову кліматичну зону. Погода стане надзвичайно посушливою і спекотною.
Читати більше новин в Telegram