'
Читаєте зараз
Трамп обходить Байдена за опитуваннями у п’яти ключових штатах: що це значить

Трамп обходить Байдена за опитуваннями у п’яти ключових штатах: що це значить

Ilona Kivva
Автор:
 • У США майже кожен штат віддає усі голоси виборців тому, хто набрав більшість. Ключовими є так звані хиткі регіони, де кандидати мають однакові шанси на перемогу. 
 • Times і коледж Сієни провели опитування електоральних настроїв серед шести ключових регіонів.
 • Трамп випереджає Байдена за багатьма пунктами. Найбільший відрив у Неваді.

Виборці віддають перевагу Дональду Трампу в питаннях економіки, імміграції, національної безпеки та ізраїльсько-палестинського конфлікту. Джозеф Байден має прихильників щодо політики абортів, але втрачає серед мультирасової коаліції — саме вона підтримувала його під час виборів у 2020 році. 

Заборона розповідає про результати важливого опитування, яке може допомогти спрогнозувати результати наступних виборів у США.

Ключові штати для виборів 2024 року: чому це важливо

У США майже кожен штат (окрім Мену і Небраски) віддає усі голоси виборців кандидату, який набрав більшість голосів. В основному голосують за партійною ознакою: з 2000 по 2016 рік 38 штатів голосували за одну й ту саму партію. Такі регіони називаються безпечними. 

Ключовими у виборах стають хиткі — це ті, у яких кандидати мають однакові шанси на перемогу. На свої передвиборчі кампанії у них кандидати витрачають близько 75% бюджету. 

На те, чи буде штат вагатись впливають:

Читати більше новин в Telegram
 • демографічна ситуація;
 • ідеологічна поляризація партій;
 • поміркованість виборців.

Times та коледж Сієни виділили шість ключових регіонів перед виборами 2024 року: 

 • Аризона;
 • Джорджія;
 • Мічиган;
 • Невада;
 • Пенсильванія;
 • Вісконсин.

Жовтневе передвиборче опитування в США: результати

Соціологи із Times та коледжу Сієни з 23 жовтня по 3 листопада провели опитування серед 3 662 зареєстрованих виборців. Результати показали, що електорат п’яти з шести хитких штатів надає перевагу Дональду Трампу, а не Джо Байдену. Тільки у Вісконсині в чинного президента США рейтинг вище — 47% проти 45% у лідера від республіканців.

Діаграма на основі опитування Times та коледжу Сієни. Фото: Times / Ешлі Ву та Моллі Кук Ескобар

Так, тільки у Неваді відрив Трампа складає 11% (52% проти 41%). У чотирьох інших він випереджає свого опонента в середньому на 5%. Виборці віддають перевагу Трампу в питаннях економіки, імміграції, національної безпеки та ізраїльсько-палестинського конфлікту. Водночас Байден має прихильників щодо політики абортів, а з питання демократії думки респондентів розділились приблизно порівну.

Більшість виборців стверджує, що політика Байдена завдала їм особистої шкоди. Демократ втрачає прихильників і серед мультирасової коаліції, яка підтримувала чинного президента під час виборів у 2020 році. Більшість опитаних вважає, що країна не на правильному шляху. Водночас тільки 42% позитивно оцінюють Трампа, з 41% – Байдена. 

«Це буде складна кампанія для переобрання Байдена, враховуючи, наскільки нація поляризована. Ті, хто чекає перемоги Байдена у 2024 році, не можуть ігнорувати опитування, але не повинні панікувати через них», — підсумував результати експерт CNN Ден Обділая.

Президентські вибори у США відбудуться 5 листопада 2024 року.

Раніше Заборона розповідала про судову справу Дональда Трампа: його можуть усунути від виборів через штурм Капітолія у 2021 році.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій