Читаєте зараз
Трамп переміг на праймеріз в Нью-Гемпширі: чи є ще шанси у Гейлі

Трамп переміг на праймеріз в Нью-Гемпширі: чи є ще шанси у Гейлі

Ilona Kivva
Автор:

Дональд Трамп здобув перемогу на праймеріз від Республіканської партії у штаті Нью-Гемпшир, здобувши 54.8% голосів. Його головна суперниця, колишня губернаторка штату Південна Кароліна Ніккі Гейлі здобула 43.2% голосів, пише Associated Press

Результати праймеріз у Нью-Гемпширі. Інфографіка: Associated Press

Наступний етап праймеріз відбудеться у Неваді (6 лютого), де перемогу, найімовірніше, отримає Трамп, а потім у Південній Кароліні (24 лютого) — це рідний штат Гейлі, тож тут результат може бути на її користь. Однак навіть у цього випадку більшість аналітиків все ж віддають перемогу на праймеріз 45-ому президенту Штатів.

«Переконлива перемога колишнього президента робить листопадовий бій-реванш з Байденом більш імовірним, ніж будь-коли. Президент Байден вже заявив, що результати первинних виборів у Нью-Гемпширі чітко показують, що він зіткнеться зі своїм суперником Дональдом Трампом у 2024 році», — пояснили у виданні.

Головний суперник Гейлі Рон ДеСантіс 22 січня знявся з президентських перегонів на користь Дональда Трампа. Він визнав розбіжності з Трампом, але заявив, що той все одно «перевершує Джо Байдена».

Вибори 47-го президента Сполучених Штатів заплановані на листопад 2024 року. 

Взагалі система така:

  • від кожної партії (Республіканська і Демократична) висуваються кандидати;
  • пізніше партія проводить передвибори, або праймериз — це внутрішнє голосування, щоб обрати одного-двох найпопулярніших серед виборців. Це робиться для того, аби кандидати не розпорошували голоси, адже електорат у них приблизно однаковий;
  • ті кандидати, яких не підтримала партія, можуть балотуватися самостійно, але у такому випадку як незалежні кандидати.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій