'

Трамп ризикує втратити вкрай важливого союзника перед виборами: до чого тут екозакони Байдена

Daniil Tsarevskyi
  • Дональд Трамп за свого президентства вів політику спрямовану на скасування кліматичних обмежень та підтримку нафтогазової сфери.
  • Протилежну позицію зайняла адміністрація Джо Байдена, просуваючи пільги для зеленої енергетики.
  • Попри те, що нафтовики мали вигоду від політики республіканця. Багато з них все ж схвалюють законодавчі ініціативи чинного президента США.

Ухвалені Байденом документи фактично зробили бізнес відповідальним за зміну клімату, але водночас відкрили підприємцям можливості пільгового оподаткування. Трамп обіцяє скасувати ці закони, якщо стане президентом, а також запровадити мито на всі товари, які імпортуватиме США. Попри нібито привабливість ідеї для нафтовиків, рішення насправді можуть вдарити по сфері, тож у теорії Трамп втратить важливого союзника.

Заборона розповідає про неочевидні мінуси для нафтогазової сфери від президентства Трампа.

Нафтові корпорації: ставлення до Байдена

Вибори у США відбудуться у листопаді 2024 року. Перед ними у чинного президента та лідера демократів зʼявився неочевидний союзник. Великий нафтовий бізнес позитивно ставиться до кількох законів, які ухвалила адміністрація Джо Байдена і які може скасувати Дональд Трамп у разі повернення до Білого дому, пише The Washington Post.

Так, компанії, які займаються викопним паливом, знайшли для себе користь у кліматичному законі та законі про інфляцію. Документи, серед іншого, пропонують податкові пільги компаніям, які займаються уловлюванням та зберіганням вуглекислого газу — це один зі способів зменшити забруднення атмосфери, фільтруючи викиди підприємств і зберігаючи CO₂.

Приміром, генеральний директор ExxonMobil Даррен Вудс заявив, що його бізнес вже виграв від цього. Пільги на чисту енергію дозволяють не тільки економити галузі, а ще й розвивати мало перевірені технології зі зменшення викидів, як-от уловлювання вуглецю. 

Читати більше новин в Telegram

«Якби було проведено опитування серед керівників енергетики щодо виборів 2024 року, результати були б трохи збалансованішими, ніж люди могли б очікувати. Багато керівників викопного палива вважають, що адміністрація Байдена несправедливо демонізувала їхню галузь через її роль у зміні клімату. Але це особисті почуття, а не професійні. З погляду бізнесових цілей, це була б набагато збалансованіша перспектива», — сказав президент і генеральний директор газопровідної компанії Williams Алан Армстронг.

Енергетична політика Трампа: що не так

Під час свого строку в Білому домі Дональд Трамп скасував багато екологічних обмежень, які лягали на плечі нафтової індустрії. Ці закони довелось повертати адміністрації Байдена. 

Республіканець почав передвиборчу кампанію до 2024 року одразу з обіцянок для індустрії зменшити обмеження, які мають на меті скоротити викиди (так, Трамп заперечує зміну клімату). 

«У добі не вистачає годин, щоб обговорювати, наскільки жахливі результати колишнього президента, коли йдеться про зміну клімату, чисте повітря, чисту воду та громадські землі. Той факт, що Big Oil повертається до нього, можливо, не є дивним», — сказав віцепрезидент Ліги виборців з охорони природи Тірнан Сіттенфельд.

Приміром, політик планує скасувати кліматичний закон та акт про інфляцію Джо Байдена. Це має призвести до скасування субсидій, які зараз має індустрія. 

«Торгова група лобіюватиме проти будь-яких пропозицій щодо скасування зелених субсидій, які допомогли галузі. Я підозрюю, що коли буде зроблена спроба скасувати IRA — а вона буде — це в кінцевому підсумку буде більше схоже на підхід, схожий на скальпель, а не на м’ясницький ніж. Ми захищатимемо положення, які ми підтримуємо», — заявив президент і виконавчий директор Американського інституту нафти Майк Соммерс.

На додаток, Трамп підтримує високі мита на імпортні товари. В теорії це має заохочувати замкнути якомога більше виробництв всередині країни та зменшити залежність від іноземних деталей. На практиці це може збільшити витрати на розбудову трубопроводів та енергетичної інфраструктури загалом. Так, розмір мита на всі товари, що ввозять у США може скласти 10%, а на китайські — до 60%.

Така політика може нести ризики для сектору нафтовидобутку. При цьому прихильники Трампа в індустрії вірять, що його уряд зможе компенсувати потенційні втрати завдяки іншим заходам. 

«Загалом мені не подобається протекціоністська політика[спрямована на підтримку та захист національного виробника, — прим. ред.]. Але я справді думаю, що адміністрація Трампа буде більше підтримувати нафту і газ, ніж адміністрація Байдена», — заявив виконавчий директор нафтопромислової сервісної компанії Canary та прихильник Трампа Ден Еберхарт.

Раніше Заборона розповідала про судові справи, які досі відкриті проти Трампа. Один з процесів може розпочатись лише у 2025 році.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій