Читаєте зараз
Трампу заборонили брати участь у праймеріз ще в одному штаті: що це дає

Трампу заборонили брати участь у праймеріз ще в одному штаті: що це дає

Ilona Kivva
Автор:

Суддя штату Іллінойс 28 лютого дискваліфікував Дональда Трампа з праймеріз від Республіканської партії. Рішення ухвалили на підставі участі 45-ого президента в штурмі Капітолія у 2021 році, пише Reuters.

Суддя округу Трейсі Портер стала на бік виборців штату. Вони стверджували, що Трампа слід відсторонити від первинних виборів 19 березня та загальних виборів 5 листопада, адже він порушив положення 14-ї поправки до Конституції США проти повстання.

Правозахисники Free Speech For People, які очолили спробу дискваліфікації, назвали це історичною перемогою. Водночас представник передвиборчої кампанії Трампа сказав, що рішення неконституційне і його швидко оскаржать.

Відомо, що законом США заборонено займати державну посаду будь-кому, хто присягнув підтримувати Конституцію, а потім взяв участь у повстанні проти неї.

Штат Мен дискваліфікував Дональда Трампа з голосування на первинних виборах ще у грудні-2023 року. Це був другий регіон (першим було Колорадо), що ухвалив подібне рішення. Причина одна й та сама: роль 45-ого президента у нападі на Капітолій 6 січня 2021 року. На відміну від Колорадо рішення не остаточне — його можна оскаржити у Верховному суді штату.

Вибори 47-го президента Сполучених Штатів заплановані на листопад 2024 року. 

Система така:

  • від кожної партії (Республіканська і Демократична) висуваються кандидати;
  • пізніше партія проводить передвибори, або праймериз — це внутрішнє голосування, щоб обрати одного-двох найпопулярніших серед виборців. Це робиться для того, аби кандидати не розпорошували голоси, адже електорат у них приблизно однаковий;
  • ті кандидати, яких не підтримала партія, можуть балотуватися самостійно, але у такому випадку як незалежні кандидати.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій