'
Читаєте зараз
Третя жінка в історії Британії. Соратниця Джонсона Ліз Трасс стала прем’єркою

Третя жінка в історії Британії. Соратниця Джонсона Ліз Трасс стала прем’єркою

Yevheniia Kostina
  • Нова лідерка Консервативної партії була обрана з перевагою у 20 000 голосів.
  • Програма Трасс зосереджена на різностроковому вирішенні енергетичної кризи та зменшенні податків.
  • Вона обіцяла не зволікати і застосувати ядерну зброю, якщо того потребуватиме ситуація.

Слідом за Маргарет Тетчер і Терезою Мей міністерка іноземних справ Ліз Трасс стане третьою жінкою-прем’єр-міністром Великобританії. Незважаючи на те, що в 2016 році вона голосувала за зберігання країни в Європейському Союзі, вона виявилася найкращим кандидатом для переважної більшості прихильників Brexit у Консервативній партії.

Заборона розповідає про перемогу Трасс за крісло Кабінету міністрів Сполученого Королевства.


Наступниця Бориса Джонсона

5 вересня 2022 року 81 326 членів Консервативної партії обрали Ліз Трасс лідеркою політичної сили, тож автоматично вона стає і новою очільницею уряду Її Величності. Цікаво, що вона не зрадила Бориса Джонсона в кризових ситуаціях і завжди публічно підтримувала його. А от Раши Сунак, з яким Джонсон потрапляв в скандали, демонстративно став на бік більшості противників Бориса і вимагав його відставки. До речі, Сунак програв Трасс, набравши 60 339 голосів Консервативної партії.

Ліз Трасс — чинна міністерка закордонних справ Британії (з 2021), а також з питань жінок та рівних можливостей (з 2019). У кабінеті Терези Мей отримала посаду міністерки юстиції та стала першою в історії королівства жінкою лордом-канцлером. Палко підтримує Україну у війні з Росією та закликає до максимально можливої міжнародної ізоляції країни-агресорки.

Нова лідерка Консервативної партії та обрана прем’єр-міністрка Великобританії Ліз Трасс поруч зі своїм чоловіком Г’ю О’Лірі під час оголошення переможця конкурсу лідерства Консервативної партії. Фото: STEFAN ROUSSEAU/POOL/AFP via Getty Images

У своїй промові після оголошення віддала належне лідеру Торі та прем’єр-міністру Борису Джонсону, який покидає свою посаду, сказавши йому: «Ти добився Brexit, ти розгромив Джеремі Корбіна, ти розгорнув вакцину і ти протистояв Володимиру Путіну» 

Читати більше новин в Telegram

«Я маю честь бути обраною лідеркою Консервативної партії. Дякую за вашу довіру в тому, що я буду керувати нашою великою країною. Я вживатиму сміливих дій, щоб перевести нас у ці важкі часи, розвинути нашу економіку та розкрити потенціал Сполученого Королівства», — заявила Ліз Трасс після обрання.

Фото: Ліз Трасс\Twitter

Нова прем’єрка пообіцяла вжити заходів для подолання кризи. Не повідомляючи подробиць, вона анонсувала «сміливий план» скорочення податків і економічного зростання, а також «подолання енергетичної кризи, збільшення рахунків людей за електроенергію, а також вирішення довгострокових проблем з енергопостачанням».

Раніше Заборона розповідала про так званий ефект доміно, що сколихнув Європу після повномасштабного вторгнення: прем’єр-міністри кількох країн один за одним подали у відставку.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій