'
Читаєте зараз
«Тримаємо, важко, але терпимо»: найголовніші події на фронті за тиждень

«Тримаємо, важко, але терпимо»: найголовніші події на фронті за тиждень

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними воєнними експертами. Основна увага вже кілька місяців прикута до подій, що відбуваються на невеликих ділянках фронту на Сході та Півдні України.

На східному напрямку найважчою залишається ділянка навколо Авдіївки та Мар’їнки. Захисникам України вдалося здобути переваги на кількох важливих ділянках.


Східний напрямок: Авдіївка, Іванівське, Куп’янськ

На Сході України найважчою залишається ділянка фронту навколо нещодавно окупованої Авдіївки. Російські війська продовжують тиснути на новоутворену лінію оборони ЗСУ за напрямком Бердичі — Семенівка — Орлівка — Тоненьке — Первомайське.

Найскладнішими точками наразі є Орлівка і Тоненьке, куди росіяни просуваються від окупованого раніше Ласточкиного. За минулий тиждень ворогу вдалося зайти та зайняти значну частину населеного пункту Орлівка та просунутись на північ до Тоненького, де він також зайняв декілька будівель вже безпосередньо у селі. Однак ЗСУ продовжують тримати оборону на зайнятих раніше рубежах.

Критичною залишається ситуація у Бердичах, що північніше. Весь минулий тиждень українські військові пабліки повідомляли про неодноразові спроби росіян зайти у населений пункт і там закріпитись:

Читати більше новин в Telegram

«Бердичі — тримаємо, важко, але терпимо! Ворог заходить знов на околиці села, ховається у розвалених будинках, наші бомбери їх гарно утилізують. Штурми значно зменшились, але не припинилися, бої тривають».

Також біля Авдіївки задокументовано просування росіян південніше від міста, у районі населеного пункту Первомайське. Противнику вдалось не лише наблизитись до селища, але й зайняти декілька будівель там. 

Складною залишається ситуація і навколо раніше окупованої Мар’їнки. Там росіяни продовжують здійснювати штурмові дії з метою взяти під контроль населений пункт Новомихайлівка. На минулому тижні ресурс Deepstatemap зафіксував просування ворожих військ зі сходу безпосередньо до окраїн населеного пункту. Ось як коментує ситуацію один з українських військових пабліків:

«У Новомихайлівці — [окупанти] мали незначне просування, але орків там вже справжня орда, і для тієї кількості залучених сил та засобів мати такі незначні успіхи — це близько до провалу».

На Лиманському та Куп’янському напрямку весь тиждень продовжувались важкі бої. Противник вже декілька місяців намагається штурмувати українські оборонні позиції. Значних просувань зафіксовано не було. 

Південний напрямок: Роботине

На Півдні ситуація дещо стабільніша, ніж на Сході, але й тут російські війська не припиняють спроб штурмувати українські позиції та намагатись окупувати нові території. 

Зокрема, було декілька спроб штурмів малими групами піхоти у районі Роботиного. Всі атаки успішно відбиті. Також окупаційні війська активізувалися на так званому Времіївському виступі. Рух помічено по напрямках на Шевченкове, Урожайне та Старомайорське.

Вибухи у тилу армії РФ 8–14 березня 2024 року

9 березня пролунав вибух на аеродромі, де раніше за допомогою супутникових знімків було зафіксовано розташування російського розвідувального літака А-50. У результаті удару дрон впав за 900 метрів від місця, де був помічений літак. Також в ніч на 9 березня вибухи сталися в Курську, але інформації про результати атаки наразі немає.

11 березня Повітряні сили ЗСУ повідомили про ліквідацію російського пункту управління, що розміщувався на покинутому кораблі. В результаті атаки судно було знищено. 

12 березня близько 5:30 сталися вибухи на одному з найбільших у РФ нафтопереробних заводів — «ЛУКОЙЛ-Нижегороднефтеоргсинтез» у місті Кстово. В результаті знищено одну з важливих установок для переробки нафти.

Також у ніч на 12 березня дрони фіксували у Курській, Бєлгородській, Тульській, Воронезькій, Нижньогородській, Брянській, Орловській та Ленінградській областях РФ. 12 березня силами підрозділів РДК, Легіону «Свобода Росії» та декількох схожих воєнізованих формувань розпочалась наземна операція вздовж всього північного кордону України, що межує з РФ. В результаті операції вдалось зайти та закріпитись одразу в декількох населених пунктах на території РФ. Операція наразі триває.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій