Туреччина взяла на приціл Чорне море: Анкара випробувала секретну зброю
- Під час першого тестування балістична ракета вразила ціль на відстані 500 кілометрів за 7 хвилин.
- Від місця пуску до окупованого Севастополя близько 700 км, тобто можна прикрити все море.
- Анкара кілька років займається розробкою вітчизняного далекобійного озброєння.
Туреччина провела випробування першої балістичної ракети власного виробництва. Технологія засекречена, але відомо, що зброя здатна вражати цілі за 1000 кілометрів. Такої відстані більш ніж достатньо, щоб забезпечити повний захист Чорноморського регіону.
Заборона розповідає про таємний проєкт.
Tayfun: що відомо про ракету
Міністерство оборони Туреччини 18 жовтня 2022 року провело перший пробний запуск балістичної ракети Тайфун. Випробування проводилися таємно, пише Bloomberg.
Снаряд, за даними видання, пролетів 561 кілометр за 458 секунд і вразив ціль біля узбережжя порту Сіноп. Пуск здійснили з мобільної установки, розміщеної в аеропорті «Різе-Атвін» поблизу портового міста Різе. До грузинських Цхінвалі і Сухумі 320 та 225 км відповідно, до сирійського Дамаска — 910 км, до українського Севастополя напряму через море — 693 кілометри.
Проєкт засекречений, тому відомостей про нього мало, але, за словами співрозмовників видання, уряд країни реалізовував його протягом кількох років. Саму балістичну ракету розробила провідна оборонна компанія Туреччини Roketsan. Вона має максимальну дальність стрільби 1000 кілометрів, повідомляє Defense Express.
Читати більше новин в Telegram«Дальності навіть в понад 500 км цілком достатньо, щоб з побережжя Туреччини уражати військові об’єкти РФ на узбережжі Чорного моря. Якщо ж проєкт буде завершено успішно, комплекс Tayfun дозволить Анкарі фактично тримати під прицілом весь Чорноморський регіон», — пояснили експерти з озброєння.
Про пускову установку також мало даних. Однак є два найбільш ймовірні варіанти:
- це нова, але вкрай подібна система до оперативно-тактичного комплексу Bora, що стоїть на озброєнні армії Туреччини;
- це модифікована версія комплексу Bora.
Установка Bora (інша назва Khan) заснована на колісному шасі 8х8 від білоруського броньовика VOLAT. Автомобіль оснащений дизельним двигуном з турбонаддувом ТМЗ-84631.10, що розвиває 525 кінських сил. Техніка високомобільна і може пересуватися по будь-яких дорогах і бездоріжжю. Управляється екіпажем з чотирьох людей. Броньована кабіна забезпечує його захист від стрілецької зброї та осколків артилерійських снарядів. Установка має потужність, яка забезпечує дальність стрільби (незалежно від типу ракети) до 360 кілометрів.
Раніше Заборона розповідала про новітню розробку провідного оборонного підприємства США, яка може зробити РСЗВ HIMARS найдалекобійнішим у світі.
Читати більше новин в Telegram