'
Читаєте зараз
Творці фільму «Стус» вирішили дозняти сцену із Медведчуком

Творці фільму «Стус» вирішили дозняти сцену із Медведчуком

Роман Губа
Автор:

На сторінці художнього фільму «Стус» з’явилося звернення від команди проекту.

Знімальна група заявляє, що найближчим часом видалену зі сценарію сцену з адвокатом Віктором Медведчуком буде дознято.

«Ми визнаємо, що, видаляючи з останнього драфту сценарію серед іншого і цю сцену, ми не достатньо відповідально підійшли до аналізу її значущості для суспільства»,  вказано в заяві.

Також команда фільму опублікувала відео розмови із Дмитром Стусом, сином поета. У ньому він говорить про роль Медведчука на суді.

«Те, що себе адвокат повів неадекватно  сумнівів нема. Але в тих умовах вели себе неадекватно багато людей. Бо якби це був тільки адвокат – це б ні на що не вплинуло. Давайте тоді згадувати про слідчих. Давайте тоді згадувати про людей, які працювали в ідеологічних установах. Давайте тоді говорити комплексно про всю річ, якщо ми до такої розмови готові», –  каже Дмитро Стус.

Читати більше новин в Telegram

Сайт ТСН писав, що режисер фільму “Стус” Роман Бровко сказав, що Дмитро Стус просив не включати у фільм Віктора Медведчука. Режисер стверджував, що фільмував розмову із сином поета, але останній заборонив оприлюднювати це відео.

«Для сім’ї Стуса є дві болючі теми – суду і відносини з (дисиденткою) Аллою Горською. Обох тем Дмитро Стус попросив нас не торкатися. Між Медведчуком і Стусом-молодшим налагоджені відносини. У них були зустрічі і, можливо, спроби Віктора виправдати себе», – сказав він.

Натомість Громадському радіо режисер фільму Роман Бровко сказав, що прохання не включати сцени із Медведчуком було неформальним.

«Ми ще на етапі затвердження фінальної версії сценарію зрозуміли від сім’ї, що є деякі неприйнятні теми, які вже їх дістали. Це і тема суду, бо про неї говорили вже дуже багато разів. Не на рівні письмової заборони, але на рівні розмов із довірою один до одного було таке, що не треба зачіпати цю тему», — цитує режисера Громадське радіо.

2013 року Дмитро Стус був членом журі літературного конкурсу «Полум’я Феніксу», який спонсорувала громадська організація «Український вибір». Лідером організації є Віктор Медведчук.

Під час заходу одна з учасниць запитала в нього, як він ставиться до того, що подібні заходи оплачує людина, яка засадила українського поета Василя Стуса за ґрати.

Натомість Дмитро Стус відповів, що коли його запрошували на конкурс – він не знав хто спонсор.

«Ви надто залежите від політики. Ви говорите не своїми словами», – сказав він.

Також на ситуацію відреагував прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. На своїй сторінці у Facebook він заявив, що вплив на українське кіно є неприпустимим.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій