Читаєте зараз
Twitter хоче запустити міні-OnlyFans, але Маск не дає

Twitter хоче запустити міні-OnlyFans, але Маск не дає

Ilona Kivva
Автор:
  • Твіттер є однією з небагатьох соціальних мереж, яка не банить вміст еротичного та порнографічного характеру.
  • У разі впровадження платної підписки на такий контент платформа може за рік подвоїти свої прибутки.
  • Компанія вирішила скористатися перевагою, але виявилося, що наявні алгоритми не дозволяють не пускати дитячу порнографію.

Одна з найпопулярніших соціальних мереж у світі хоче монетизувати контент для дорослих, що потрапляє на платформу. Проєкт передбачає створення системи платних підписок, як у порно-сервісі OnlyFans. Однією з проблем стала незавершена угода про поглинання, укладена з мільярдером Ілоном Маском.

Заборона розповідає про заморожений перспективний проєкт Twitter.


Платні підписки у Твіттер і Онліфанс

Через відкритість до секс-контенту платформа є основним маркетинговим каналом для більшості користувачів порно-сервісу OnlyFans. Тож у компанії вирішили, що це можна використати і замість безплатного доступу до вмісту для дорослих — монетизувати його, пише The Verge.

Проєкт назвали ACM. Його суть полягала у тому, щоб дати творцям такого контенту можливість продавати платні підписки у стилі OnlyFans, при цьому частку доходу отримувала б соціальна мережа.

На етапі обговорення Twitter зібрала команду експертів, щоб оцінити всі ризики та доцільність оновлення. Група спеціалістів виявила кілька серйозних проблем:

Читати більше новин в Telegram
  • конфлікт з рекламодавцями;
  • система безпеки соцмережі;
  • угода про купівлю Twitter з Ілоном Маском.

Твіттер могла б втратити провідних рекламодавців, які генерують переважну більшість доходів компанії. Втім фінансовий аналіз показав, що впровадивши послугу, можна не тільки повністю компенсувати ці збитки, а й отримати додатковий дохід. Річ у тім, що сервіс OnlyFans прогнозує дохід у $2.5 млрд у 2022 році, що складає приблизно половину доходу Twitter у 2021 році. Враховуючи, що соціальна мережа ще й є рекламним майданчиком для порно-платформи, вона могла б отримати ще більший прибуток, виключивши з гри сервіс.

Дитяча порнографія: Twitter вивчає алгоритми

Інша проблема виявилася набагато більш серйозною. «Ми не можемо заздалегідь ідентифікувати вміст, що порушує правила, і маємо суперечливу [політику] щодо вмісту для дорослих та правозастосування. У нас слабкі засоби безпеки, щоб захистити продукти», — йдеться у звіті експертів.

Зокрема, Twitter не може точно виявити масштабну сексуальну експлуатацію дітей і оголених тіл без згоди. Також у соціальній мережі відсутні алгоритми, які дозволяли б точно визначати вік користувачів, що постять відвертий вміст, щоб уникнути просування порнографії з неповнолітніми. Експерти зробили висновок, що запуск ACM погіршить проблему, адже якщо дозволити творцям почати розміщувати свій контент за платним екраном, це означатиме, що ще більше незаконного матеріалу потрапить до Twitter.

Для виправлення потрібно запровадити абсолютно нові безпекові системи на кшталт тих, якими користується Facebook і Google. Такі кардинальні зміни дуже дорогі, тому проєкт заморозили на невизначений термін.

Велику роль у рішенні зіграла і угода про поглинання, укладена з мільярдером Ілоном Маском. 23 серпня 2022 року Twitter оголосив, що виділить значне фінансування на виявлення спам-акаунтів. Цей крок стався на тлі судового процесу з Маском, який стверджує, що компанія бреше про кількість ботів на платформі і тому відмовляється від купівлі.

Раніше Заборона розповідала всі подробиці гучного судового процесу між Ілоном Маском і Twitter. Правління соціальної мережі подало на одіозного інвестора позов з вимогою завершити поглинання компанії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій