'
Читаєте зараз
У App Store і Google Play буде великий конкурент: що придумали у Microsoft

У App Store і Google Play буде великий конкурент: що придумали у Microsoft

Ilona Kivva
Автор:
  • Європарламент у липні-2022 ухвалив закон про цифрові ринки (DMA). Він зобов’язує технокомпанії відкрити доступ до своїх платформ іншим фірмам і стартапам.
  • Майкрософт одним з перших скористалася DMA, аби вийти на ринок мобільних застосунків.
  • Компанія ще у 2018 року придбала низку найвідоміших ігрових студій, серед яких Ninja Theory, Bethesda Zenimax Media і Activision Blizzard.

Microsoft може скласти конкуренцію монополістам на ринку мобільних застосунків, зокрема, у сфері ігор. Компанія створить власний банк додатків на кшталт App Store чи Google Play. Фішкою стане різноманіття, адже корпорація володіє такими ігровими бестселерами як Call of Duty, Candy Crush Saga та Warcraft.

Заборона розповідає про анонсовану техногігантом платформу.


Банк ігор для iPhone і Android від Майкрософт

Компанії-гіганти Apple і Google фактично є монополістами на ринку мобільних додатків:

  • Гугл — для пристроїв на Андроїді;
  • Apple — на IOS.

Технічно альтернативні магазини застосунків допущені до ринку, але вони не можуть конкурувати з App Store і Google Play. Приміром, у 2020 році Microsoft запустила платформу з додатками від Xbox  — Cloud Gaming. Вона була доступна для iPhone та інших пристроїв на IOS, але Apple вимагав від користувачів завантажувати кожну гру через хмарну пропозицію Microsoft, тобто окремо заходити через браузер Safari та слідувати інструкціям, що не так просто, як завантажити щось з App Store, пише Tech Crunch.

Подібна система застосовувалася й до інших ігрових банків, тому вони не могли конкурувати з техногігантами. Змінити це має закон ЄС про цифровий ринок, що почне повноцінно функціонувати у 2024 році. Однією з перших повторно зайти у сферу планує Microsoft: корпорація має намір створити власний магазин мобільних ігор.

Читати більше новин в Telegram

«Ми хочемо мати можливість пропонувати Xbox і контент як від нас, так і від наших сторонніх партнерів на будь-якому екрані. Сьогодні ми не можемо зробити це на мобільних пристроях, але ми хочемо будувати світ, де ці пристрої будуть відкриті», — розповів  Financial Times глава відділу ігор у Майкрософт Філ Спенсер.

Ігрові плани Майкрософт на 2023 рік. Інфографіка: Microsoft Corp

Створення такої платформи може скласти гідну конкуренцію App Store і Google Play, адже компанія володіє величезною кількістю ігор, серед яких культові Call of Duty та Candy Crush. 

Загалом, починаючи з 2018 року корпорація придбала більше 10 ігрових студій, серед яких:

  • Ninja Theory — створила Hellblade: Senua’s Sacrifice;
  • Playground Games — випустили всі частини Forza Horizon;
  • Bethesda Zenimax Media — Doom, The Elder Scrolls, Deathloop;
  • Activision Blizzard — Warcraft, Diablo, Call of Duty (купівлю компанії перевіряють регулятори у  США, Великобританії та ЄС через ризик зростання вартості ігор, тож технічно угода заморожена).

«Останнє придбання може закріпити позиції на ринку мобільних пристроїв. Примітно, що Activision Blizzard заробляє значні гроші на мобільних іграх. Тож контроль над розповсюдженням через власний магазин дасть Microsoft перевагу. Крім того, компанія підписала десятирічну угоду про передачу ігор Xbox на консолі Nintendo і погодилася перенести ці ігри в хмарні ігрові служби від Nvidia, Boosteroid і Ubitus», — пояснили у Tech Crunch.

Закон ЄС про цифровий ринок

Європарламент ухвалив закон про цифрові ринки (DMA) у липні 2022 року. Він орієнтований на технокомпанії-гейткіпери, тобто ті, які мають значний вплив на ринок і мають міцну довготривалу позицію на ринку. Простішими словами, на мастодонтів усіх сфер цифрового бізнесу.

З 2024 року компанії зобов’яжуть:

  • дозволяти третім фірмам взаємодіяти з їхніми власними службами, щоб дати юзерам більше вибору (фішка як у Apple з Cloud Gaming не пройде);
  • дозволяти бізнес-користувачам отримувати доступ до даних, які вони генерують на платформі;
  • не оцінювати власні послуги чи продукти краще, аніж інші (нижча ціна, виведення у топи тощо);
  • не заважати користувачам використовувати сторонні програми та магазини застосунків;
  • не обробляти персональні дані користувачів для таргетованої реклами.

За порушення правил компанію можуть оштрафувати на суму, рівнозначну 10% від її загального обороту за попередній фінансовий рік, а за повторне порушення — до 20%.

Раніше Заборона розповідала про додаток від Apple, у якому буде представлена виключно класична музика. Розробники заявляють, що застосунок є найбільшою базою таких композицій у світі. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій