Читаєте зараз
У Берліні заборонили символи України на День перемоги: посол жорстко відреагував

У Берліні заборонили символи України на День перемоги: посол жорстко відреагував

Markiian Oliiarnyk
Демонстрація у Берліні
  • Влада Берліна заборонила демонструвати українську символіку в місті під час вшанування Дня перемоги 8-9 травня 2022 року.
  • Єдиний виняток — акція, організована посольством України, і то лише на годину.
  • Посол України Андрій Мельник гостро відреагував на таке рішення Берліна, назвавши його «ляпасом для українців».

У столиці Німеччини заборонили використовувати українську національну символіку на заходах 8 та 9 травня, присвячених до Дня перемоги. Єдиний виняток — годинна пам’ятна акція до дня закінчення Другої світової війни в Європі, який буде проводити українське посольство. Під заборону зокрема потрапили прапори, військова форма, частини умундирування, військові гімни та марші. Посол України в Німеччині Андрій Мельник доволі гостро відреагував на таке рішення, назвавши його «ляпасом для українського народу».

Заборона розповідає про неоднозначне рішення Берліна щодо заборони символів України на День перемоги та реакцію українського посла на нього.


День перемоги у Берліні 2022: заборона української символіки

У німецькій столиці влада заборонила демонстрацію українських прапорів та будь-яких інших національних символів впродовж святкувань 8 та 9 травня. Відповідні листи від берлінської поліції опублікувала активістка Даша Дудлей.

«Ми маємо побоювання, що проукраїнська поведінка буде мати жахливий ефект на третіх осіб. Цей ризик знижується шляхом заборони носіння військової форми, частин умундирування та розпізнавальних знаків, а також демонстрації прапорів, пов’язаних з Україною, та виконання українських похідних чи військових гімнів», — процитувала активістка уривок з листа.

Скриншот: Dasha Dudley/Facebook
Скриншот: Dasha Dudley/Facebook
Скриншот: Dasha Dudley/Facebook
Скриншот: Dasha Dudley/Facebook

Інформацію підтвердила і віцепрезидентка українсько-німецької асоціації Ukraine Future Ганна Прайне-Косач.

Читати більше новин в Telegram

«Українська громада у Берліні домовилася з місцевою владою про проведення акції та отримала дозвіл. Очікувалося, що віддати шану загиблим у Берліні зберуться близько 20 тисяч українців, але ввечері 6 травня поліція міста надіслала організаторам документ, в якому вказано про заборону використання будь-якої символіки України під час відвідування пам’яток Другої світової війни», — розповіла Європейській правді Прайне-Косач.

Крім того, за даними видання Deutsche Welle, на території меморіалів під час пам’ятних заходів у Берліні заборонили також демонстрації з використанням російської символіки, серед якої георгіївські стрічки, рашистські знаки «V» та «Z», а також символи квазіутворень «Л/ДНР».

Рішення позиціонують як застережний захід для запобігання конфліктів під час заходів до Дня перемоги над нацизмом.

7 травня стало відомо, що використання українського прапора все ж дозволили, але лише на годину і лише на заході, який буде проводити українське посольство.

Заборона українських символів: реакція посла України

Посол України в Німеччині Андрій Мельник закликав міську голову Берліна Франциску Ґіффай скасувати рішення щодо заборони українських символів, назвавши його «ляпасом Україні й українському народові», пише RND.

Він наголосив, що на цьому тлі запевнення в солідарності Німеччини з Україною — порожні фрази. «У федеральній столиці заборонено публічне носіння українського прапора, як і російського — під яким день і ніч здійснюються найгірші військові злочини проти мирного українського населення та десятків тисяч українців, холоднокровно вбитих жінок і дітей, це величезний скандал. Це не лише свідчить про відсутність такту, але й про катастрофічне політичне рішення», — заявив Мельник.

Він додав, що можна зрозуміти зусилля поліції щодо забезпечення безпеки, але прирівнювати нації жертви та злочинця просто обурливо.

Раніше Заборона розповідала про розсекречені документи міністерства внутрішніх справ Німеччини 1991 року, які свідчать, що Німеччина була проти вступу України у НАТО після розвалу СРСР.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій