'
Читаєте зараз
Посол України в Німеччині грубо обізвав Шольца за відмову приїхати в Київ

Посол України в Німеччині грубо обізвав Шольца за відмову приїхати в Київ

Markiian Oliiarnyk
  • Канцлер Німеччини заявив, що поїде до Києва лише після того, як там побуває федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр.
  • Шольц пояснив, що це не можна відмовляти в візиті країні, яка здійснює фінансову та військову допомогу.
  • Український посол Андрій Мельник різко відреагував на слова Шольца, заявивши, що він «вдає ображену ліверну ковбасу».

Посол України в Німеччині Андрій Мельник у дивній формі розкритикував німецького канцлера Олафа Шольца, назвавши політика «ображеною ліверною ковбасою». Той раніше заявив, що після зриву візиту президента Франка-Вальтера Штайнмаєра не був в Києві і не буде.

Заборона розповідає про дипломатичну перепалку між Німеччиною та Україною.


Шольц заступився за Штайнмаєра: Мельник відповів

Канцлер Німеччини Олаф Шольц розповів, що не буде їхати з візитом в Україну, поки там не побуває президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр.

«Я вважаю доволі безпрецедентною подією те, що федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр, який був переобраний на другий термін на Федеральних зборах кількома тижнями раніше [13 лютому 2022 року], був відсторонений від поїздки. Це заважає справі», — пояснив Шольц. 

Також він додав, що Німеччина надає багато фінансової та військової допомоги, дуже потрібної Україні. І коли йдеться про гарантії безпеки, не можна казати такій країні, що президент не може приїхати.

Читати більше новин в Telegram

Нагадаємо, що Штайнмаєр хотів відвідати Київ у середині квітня 2022 року разом з лідерами Польщі, Латвії, Естонії та Литви. Але зрештою українська влада його так і не запросила, тож візит зірвався. 

Посол України в Німеччині Андрій Мельник різко розкритикував коментар Шольца. «Вдавати ображену ліверну ковбасу — звучить не дуже по-державницьки. Йдеться про найжорстокішу війну на знищення з часів нападу нацистів на Україну, це не дитячий садок», — цитує Мельника німецьке видання Tagesschau.

Ображена ліверна ковбаса (нім. Die beleidigte Leberwurst) — це німецький фразеологізм, який означає вдавати безневинно ображеного. 

Раніше Заборона розповідала про те, як німецький уряд усе-таки погодився надати Україні важке озброєння, зокрема зенітні комплекси Gepard і танки Leopard.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій