'
Читаєте зараз
У бойкоті проти Nike брала участь російська «фабрика тролів»

У бойкоті проти Nike брала участь російська «фабрика тролів»

Сергій Сурепін

У бойкоті проти компанії Nike в соцмережі Twitter участь брали акаунти, які пов’язані з РФ. Це встановили дослідники американської аналітичної компанії Graphika, повідомляє Wired.

Акція поширилась у соцмережі здебільшого завдяки акаунтам, які підтримують Дональда Трампа. 66,1% твітів по хештегу #nikeboycott і 58% по хештегу #boycottnike залишили з акаунтів прихильників президента США.

Читайте також: Nike обрали обличчям бренду футболіста, який не піднявся під час виконання державного гімну США. Тепер американці палять їхній одяг

У Graphika повідомили, що в поширенні дезінформації брали участь пов’язані з РФ твіттер-акаунти, які «з самого початку» керували ситуацією. «Російські» профілі не починали кампанію проти Nike, але підштовхнули її, допомогли посилити настрій проти Nike і збільшували охоплення бойкоту в Тwitter. Також у Graphika додали, що такі акаунти «тісно пов’язані» з Агентством інтернет-розслідувань в РФ, яке називають «фабрикою тролів».

  • «Фабрика тролів» – загальне позначення користувачів-провокаторів (тролів), які за гроші в спеціально обладнаних офісах лишають дописи та коментарі, призначені для здійснення російської пропаганди в соціальних мережах, під новинами інтернет-видань або на інших ресурсах у мережі. За свідченнями журналістів-розслідувачів і колишніх співробітників офісів, основна тематика дописів і коментарів тролів така: критика Олексія Навального, критика зовнішньої політики України та США, вихваляння політики РФ та Володимира Путіна.

Нагадаємо, бойкот Nike почався після того, як бренд спортивного одягу вибрав обличчям своєї ювілейної колекції американського футболіста Коліна Каперника. У соціальній мережі користувачі викладали фото і відео того, як вони спалюють кросівки Nike. Справа в тому, що Каперник у 2017 році не піднявся перед початком матчу під час виконання американського гімну, щоби висловити протест проти систематичних проявів жорстокості та расизму з боку поліції щодо темношкірого населення в США. Тоді влада США жорстко розкритикувала його вчинок і звинуватила в неповазі до ветеранів.

Читати більше новин в Telegram

 

Читайте також:

Nike обрали обличчям бренду футболіста, який не піднявся під час виконання державного гімну США. Тепер американці палять їх одяг

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій