Читаєте зараз
У Британії випробовують новітні контрацептиви для чоловіків: чому це прорив

У Британії випробовують новітні контрацептиви для чоловіків: чому це прорив

Daniil Tsarevskyi
 • Оральні контрацептиви для чоловіків та жінок мають гормональну дію, що повʼязано з великою кількістю побічних ефектів.
 • Часто відповідальність за перешкоджання заплідненню на собі несе жінка попри негативний вплив від використання таблеток.
 • Новий безгормональний препарат YCT-529 для чоловіків може не мати побічних ефектів.

У разі успіху випробувань YCT-529 дозволить використовувати протизаплідні пігулки без мінімальної шкоди для здоров’я партнерів. Для чоловічої фертильності необхідний вітамін А. Препарат же перекриває його шлях до яєчок, що запобігає виробленню клітин сперми. Доклінічні дослідження на мишах показали, що ефективність препарату складає 99% .

Заборона розповідає про проривний препарат контрацепції.

YCT-529: що відомо

Компанія YourChoice Therapeutics почала першу фазу клінічного дослідження орального контрацептива YCT-529. Він призначений для чоловіків, повідомляє Business Wire.

Використання чоловічих оральних контрацептивів довгі роки обмежувалось гормональною складовою препаратів. Вони пригнічували тестостерон та зменшували вироблення сперми, проте не припиняли його. До того ж такі запобіжники мали значні побічні ефекти, такі як підвищений ризик серцево-судинних захворювань, збільшення ваги, поява акне, агресивна поведінка та зниження лібідо.

«Останньою інновацією в контрацепції були таблетки для жінок, і це понад 60 років тому. Світ готовий до чоловічого контрацептиву. Постачання препарату, який не несе гормонального впливу, є просто правильним заходом, враховуючи те, що ми знаємо про побічні ефекти, які жінки терпіли протягом десятиліть від таблетки. Ми вирішили пригнічувати сигнальний шлях вітаміну А в яєчках, оскільки майже 100 років досліджень підтвердили цей шлях і показали, що безпліддя можна легко повернути назад», — каже керівник дослідження професор Фармацевтичного коледжу Університету Міннесоти Гунда Георг.

Читати більше новин в Telegram

Річ у тому, що для чоловічої фертильності необхідний вітамін А. Препарат YCT-529 перекриває шлях вітаміну А до яєчок, що запобігає виробленню клітин сперми, а також їх вивільненню. Доклінічні дослідження на мишах показали, що ефективність препарату складає 99% і, що важливо, ефект на 100% оборотний.

Перша фаза дослідження буде перевіряти безпеку, переносимість, фармакокінетику (закономірності всмоктування, розподілу, метаболізму і виділення) та фармакодинаміку (біохімічні ефекти та фізіологічні дії ліків на тіло людини, на мікроорганізми або паразитів, що знаходяться всередині тіла людини або зовні). Участь візьмуть 16 учасників, приймаючи зростаючі дози препарату. Дослідження проводить Quotient Sciences, що у Великобританії.

Жіночі протизаплідні таблетки: які недоліки

Оральні контрацептиви для жінок існують тільки гормональні. Препарати перешкоджають у вивільнені яєчниками яйцеклітини, а також згущують слиз у шийці матки, що сповільнює рух сперми на шляху до неї.

Попри високу ефективність (при правильному застосуванні успіх у 99% випадків) оральні контрацептиви для жінок мають низку побічних ефектів та недоліків:

 • приймання препарату може спричинити тимчасові побічні ефекти, такі як головний біль, нудота, чутливість грудей і перепади настрою, які можуть тривати протягом місяців (у такому випадку радять відмовитись від препарату);
 • може підвищувати артеріальний тиск;
 • проривна кровотеча та кров’янисті виділення у перші кілька місяців прийому таблеток;
 • таблетки збільшують ризик розвитку раку молочної залози та раку шийки матки.

Також гормон естроген, який міститься у таблетках, сприяє швидшому згортанню крові, що несе ризик виникнення тромбів. Це може спричинити:

 • тромбоз глибоких вен (тромб у вашій нозі);
 • легенева емболія (тромб у легенях);
 • інсульт;
 • інфаркт.

Раніше Заборона розповідала про початок тестування ліків у США від раку. Таблетки показали ефективність проти раку молочної залози, простати, мозку, яєчників, шийки матки, шкіри та легенів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій