Читаєте зараз
У Чехії дозволили громадянам вступити до ЗСУ. Але є нюанс

У Чехії дозволили громадянам вступити до ЗСУ. Але є нюанс

Ilona Kivva
Автор:
Збройні сили Чехії
  • Президент Чеської Республіки надав дозвіл 103 громадянам своєї країни боронити Україну в лавах ЗСУ.
  • Щоб рішення набуло чинності його має погодити також прем’єр-міністр країни.
  • У Чехії за службу в іноземних військах передбачене кримінальне покарання, однак для тих, хто їде боронити Україну, його скасували.

11 травня 2022 року президент Чеської Республіки Мілош Земан підписав указ, який дозволяє чехам вступати до Збройних сил України. Це рішення має погодити також і прем’єр-міністр країни. Дозвіл надається за індивідуальною заявою чеських громадян, які висловили бажання воювати за Україну про російської агресії.

Заборона розповідає про рішення президента Чехії, згідно з яким громадянам країни дозволено вступати до лав ЗСУ.


Мілош Земан дозволив 103 громадянам воювати на боці України

Президент Чеської Республіки Мілош Земан дозволив 103 громадянам Чехії вступити до Збройних сил України, повідомив речник лідера держави Їржі Овчачек. Щоб рішення набуло чинності, його має підписати також прем’єр-міністр Петр Фіала.

За даними міністерства оборони Чехії, майже 400 добровольців подали заяви про бажання відправитися в Україну для допомоги у боротьбі з окупантами. Їх опрацьовували три відомства, зокрема міністерства внутрішніх та закордонних справ, щоб потім направити на підпис президенту разом з відповідними висновками. Утім з чотирьох сотень заяв до столу лідера держави дійшли лише 103, пише видання Irozhlas

«Прем’єр-міністр підпише згоду президента на вступ громадян Чехії до Збройних сил України у всіх випадках, коли заява була позитивно оцінена всіма трьома профільними міністерствами», — підкреслив офіційний представник уряду Вацлав Смолка.

Читати більше новин в Telegram

Річ у тім, що громадянам Чехії заборонено служити в іноземних збройних формуваннях. За найманство навіть передбачена кримінальна відповідальність.

3 березня 2022 року Петр Фіала заявив, що для чехів, які будуть борони Україну, ці обмеження будуть зняті. «На зустрічі з паном президентом ми домовилися, що людям, які хочуть поїхати воювати в Україну і воюватимуть на боці України, можемо гарантувати відсутність покарання у вигляді зняття відповідальності», — написав Фіала в Твіттері.

За даними Irozhlas, добровольці з Чехії вже беруть участь у бойових діях в Україні, однак їхня кількість невідома.

Інтернаціональний легіон: як вступити

Згідно з указом президента України №248, іноземці мають право вступити до ЗСУ на військову службу за контрактом у добровільному порядку. Після повномасштабного вторгнення Російської Федерації було створено окремий Інтернаціональний легіон у складі Сил територіальної оборони.

З 1 березня 2022 року для іноземців, які бажають долучитися до оборони України, скасували візовий режим. Це рішення не стосується громадян Росії, яка визнана державою-агресором.

Щоб долучитися до Інтернаціонального легіону іноземцям потрібно:

  • звернутися до посольства України у державі, громадянином якої є доброволець, і повідомити військового дипломата чи консула (до посольства можна прийти особисто, або відправити звернення на електронну пошту);
  • уточнити, які документи та оснащення необхідно або рекомендовано мати із собою;
  • прибути до посольства для співбесіди з аташе з питань оборони;
  • написати заяву на вступ до тероборони ЗСУ на військову службу за контрактом на добровільній основі;
  • отримати інструкції щодо порядку прибуття до України (радимо уточнити, яке екіпірування потрібно);
  • визначити маршрут, як безпечно дістатися до України (мають надавати допомогу представники українських посольств та консульств);
  • вже в Україні на пункті збору потрібно підписати контракт щодо вступу до Інтернаціонального легіону територіальної оборони ЗС України.

Раніше Заборона розповідала історію легендарного канадського снайпера з позивним «Валі», який приїхав в Україну, щоб допомогти захистити нашу державу від окупантів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій