У центрі Львова невідомі напали на правозахисницю Олену Шевченко: що відомо

Polina Vernyhor
  • Вранці 14 квітня у центрі Львова невідомі напали на правозахисницю Олену Шевченко. 
  • Хто саме напав — невідомо, але жінка повʼязує напад із своєю діяльністю.
  • Інцидент потрапив на вуличні камери спостереження, поліція займається справою.

Близько 11:30 14 квітня у центрі Львова двоє невідомих чоловіків напали на одну з найвідоміших українських ЛГБТ-активісток Олену Шевченко. Це сталося біля будівлі, де Олена знімає офіс, після того, як вона із колегами закінчили розвантажувати машину із гуманітарною допомогою. 

Заборона поговорила з правозахисницею та розповідає подробиці інциденту.


Напад на Олену Шевченко у Львові

«Ми занесли коробки до офісу. Я вийшла на вулицю подзвонити. До мене підійшов хлопець років 23-25 та сказав, що тут не можна стояти, вказуючи рукою на стінку позаду мене. Я озирнулася подивитися, а коли вже повернулася назад, він сказав “О, привіт” і залив мене балоном», — розповіла Олена Шевченко Забороні. 

Вже згодом правозахисниця згадала, що бачила неподалік ще одного хлопця. Він, на її думку, стояв на сторожі. Одразу після нападу обидва нападники зникли. Колеги Олени викликали швидку та поліцію. Перцевого газу було так багато, що постраждалій довелося годину приходити до тями.

Марш жінок\Twitter

Поки що жодна із ультраправих угрупувань на себе відповідальності за цей напад не взяла. Сама Шевченко нападників не впізнала, однак поліція знайшла камеру спостереження на вулиці поблизу: на записах видно нападників.

Читати більше новин в Telegram

Олену доправили до лікарні, а після цього вона поїхала до поліції і написала заяву. Тепер, каже Шевченко, сподівається, що поліції вдасться ідентифікувати нападників. 

Олена Шевченко — очільниця громадської організації «Інсайт» та організаторка щорічного Маршу жінок у Києві. Вона займається правозахистом від 2006 року. Під час війни Олена виїхала з Києва через бойові дії. Зараз у Львові вона із колегами займається волонтерством. Вони відкрили шелтер для жінок, які вимушені тікати від війни, а також у своєму офісі збирають, фасують та відправляють гуанітарну допомогу жінкам у різних куточках України.

Раніше Заборона розповідала про скандал, що розгорівся через самосуд, вчинений у Львові над людьми ромської національності через підозру у мародерстві.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору