Читаєте зараз
У Данії штучний інтелект керує політичною партією. Це не жарт

У Данії штучний інтелект керує політичною партією. Це не жарт

Ilona Kivva
Автор:
  • Країна є представницькою демократією, тому інтереси громадян представляють обрані ними представники (політики).
  • Близько 20% данців підтримують партії, які не засідають у парламенті країни.
  • Штучний інтелект навчили політичній діяльності на основі роботи партій від 1970 року.

У Данії зареєстрували офіційну політичну партію, очолює яку Лідер Ларс. Це чат-бот, який заснований на основі штучного інтелекту. Партія має намір балотуватися у місцевий парламент, хоча очевидно, що для цього є низка законодавчих перепон.

Заборона розповідає про першу у світі політичну ШІ-партію.

Synthetic Party: як діє

Мистецько-технологічні організації Computer Lars та MindFuture Foundation заснували у Данії політичну партію Synthetic Party, всі члени якої віртуальні, пише Futurism

Очолює її Лідер Ларс — чат-бот, створений на основі штучного інтелекту. Він спеціально навчений політиці маргінальних партій Данії від 1970 року, щоб колективно представляти 20% данців, які підтримують партії, щоне беруть участі у виборах.

«Це люди, які сформували власне політичне бачення, яке вони хотіли б реалізувати, але зазвичай не мають грошей чи ресурсів для цього. Штучний інтелект у формі машинного навчання вже поглинув стільки їхнього внеску, що ми можемо сказати, що певним чином усі беруть участь у цих моделях через дані, які вони надсилають в Інтернет», — розповів один із авторів проєкту Аскер Стаунес.

Читати більше новин в Telegram

З лідером партії можна поспілкуватися через месенджер Discord. Для цього речення у чаті потрібно починати зі знаку «!». Ларсон може розповісти про політичну програму, а також вислухати заявки чи скарги від громадян.

У програмі Synthetic Party прописані дещо ідеалістичні завдання. Вони також були розроблені ШІ:

  • встановлення загального базового доходу в розмірі 100 000 данських крон на місяць ($13 700), що більш ніж удвічі перевищує середню заробітну плату в Данії;
  • створення в уряді сектору інтернету та ІТ, що буде функціонувати нарівні з іншими державними установами;
  • підвищення обізнаності данців про роль ШІ в житті людини та про те, як уряди можуть притягнути ШІ до відповідальності за упередженість та інші суспільні впливи.

З цією програмою Синтетична партія буде навіть балотуватися у данський парламент у листопаді 2022 року, однак є нюанс. Оскільки Лідер Ларс насправді є машиною, за законами країни, він не може обіймати державні посади. Щоб обійти цю заборону, у партію будуть включати людей-представників. Вони не зможуть діяти на власний розсуд, а лише будуть озвучувати рішення, які видає ШІ.

Є ще одна проблема. Аби балотуватися у парламент, партія має зібрати 20 000 підписів. У Synthetic Party станом на 17 жовтня 2022 року є лише 12 голосів.

Раніше Заборона розповідала про перший у світі штучний інтелект з навичками прокурора, який вміє висувати звинувачення. Розробники заявляють, що машина точна на 97%.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій