Читаєте зараз
У Данії заборонили спалювати Коран: за це можна сісти у в’язницю

У Данії заборонили спалювати Коран: за це можна сісти у в’язницю

Tetiana Cherevko

Парламент Данії прийняв законопроєкт, який забороняє спалювати примірники Корану в громадських місцях. Створили документ через протести в мусульманських країнах щодо осквернення священної книги ісламу, пише Reuters.

Уряд заявив, що порушення нового закону каратиметься штрафом або позбавленням волі на строк до двох років. Швеція також розглядає способи юридичного обмеження осквернення Корану.

Критики цього рішення стверджують, що воно може підірвати ліберальні цінності. Центристський уряд Данії заявив, що нові правила матимуть лише незначний вплив на свободу слова і критика релігії іншими способами залишиться законною.

У Швеції 28 червня противники ісламу під час мусульманського свята Курбан-Байрам провели акцію протесту зі спаленням Корану. Дійство обурило турецьку владу.

Пізніше сотні прихильників впливового шиїтського священнослужителя Муктади ас-Садра в ніч проти 20 липня увірвалися та підпалили посольство Швеції в Багдаді. Напередодні поліція Стокгольма дала дозвіл на демонстрацію перед посольством Іраку, де планувалося чергове спалення Корану. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій