'
Читаєте зараз
У Франції суд виправдав режисера Романа Поланскі: про яку саме справу йдеться

У Франції суд виправдав режисера Романа Поланскі: про яку саме справу йдеться

Ilona Kivva
Автор:

Суд Парижу виправдав одіозного режисера Романа Поланскі, якого британська актриса Шарлотта Льюїс звинувачувала у наклепі. Жінка заявляла, що чоловік здійснив над нею сексуальне насилля у 1983 році — відповідь Поланскі назвав її слова «одіозною брехнею», пише Le Figaro.

«Судді 17-ї кримінальної палати, яка спеціалізується на справах преси, не повинні були вирішувати, чи Роман Поланскі зґвалтував британську актрису, чи ні, а лише те, чи зловживав режисер її свободою слова в інтерв’ю, опублікованому Paris Match у грудні 2019 року», — пояснили у виданні.

Поланскі з 1978 році не живе у США. Він покинув країну після того, як у 1977 році його звинуватили в зґвалтуванні в будинку Джека Ніколсона 13-річної фотомоделі Саманти Ґеймер. За свідченнями дівчини, Поланскі запросив її нібито на фотозйомку для французького Vogue, а потім напоїв алкоголем з наркотиками та примусив до орального та анального сексу.

Режисер був арештований, визнав свою вину та уклав угоду про пом’якшення вироку. Однак коли його випустили під заставу, втік до Франції. З того часу він перебуває у розшуку в США. Закони Франції виключають екстрадицію своїх громадян, тому Поланскі поки що уник покарання.

Згодом проти нього публічно висунули звинувачення ще кілька акторок та моделей, але Поланскі усе заперечував. Так, з 2017 по 2019 рік про це заявили ще три жінки, серед яких каліфорнійська художниця Маріанна Барнард та британська актриса Шарлотта Льюїс. До першої Поланскі нібито застосував сексуальне насилля, коли їй було 10 років, а перед цим попросив її позувати оголеною. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій