'
Читаєте зараз
У Грузії почали розгляд закону про іноагентів: біля парламенту протести

У Грузії почали розгляд закону про іноагентів: біля парламенту протести

Ilona Kivva
Автор:

Парламент Грузії 15 квітня розпочав розгляд скандального закону «Про прозорість іноземного впливу». Під будівлею зібрались мітингувальники, які виступають проти його ухвалення, пише Грузія Online.

Люди вийшли з лозунгами: «Ні російському закону!» Фото: SOVA

Акція протесту проходить біля заднього входу в парламент. Там зібралися представники громадських організацій та медіа, вони розгорнули банери з написом: «Ні російському закону!» Страйкарі порівнюють документ з російським, який Москва використовує для придушення опозиції в країні, пише SOVA. На місці чергують правоохоронці.

Проєкт, представлений керівною партією «Грузинська мрія», комітет із юридичних питань планує обговорити в першому читанні. Документ змінили, тепер він стосуватиметься неурядових організацій, заявив раніше лідер парламентської більшості партії Мамука Мдінарадзе.

Грузинські студенти розпочнуть ходу від Державного університету Іллі та Тбіліського державного університету до парламенту. Ввечері 15 квітня, о 19:00, перед будівлею парламенту на проспекті Руставелі відбудеться ще одна масштабна акція протесту.

Грузинські парламентарі вже ухвалювали закон про іноагентів в першому читанні 7 березня 2023 року. Документ пропонував зобов’язати деякі організації оголосити себе іноагентами. Після цього десятки тисяч людей зібралися біля будівлі парламенту з вимогою скасувати скандальний законопроєкт. Вже за два дні його відкликали.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій