Читаєте зараз
У Гватемалі прокинувся смертоносний вулкан: вражаючі кадри

У Гватемалі прокинувся смертоносний вулкан: вражаючі кадри

Ilona Kivva
Автор:
  • У країні знаходять три діючі вулкани: Фуего, Сантьягіто, а також Пакайя.
  • Фуего є одним із найактивніших у Центральній Америці. Він розташований неподалік від столиці країни/
  • У найближчому муніципалітеті 12 грудня 2022 року перекрили всі дороги, що ведуть до вулкана. 

Неподалік від столиці Гватемали почав вивергатися вулкан Фуего. Стовпи розпеченої лави у перші хвилини досягали 500 метрів у висоту. Виверження може нести велику небезпеку, адже вулкан непередбачуваний. Так, у 2018 році під час його останнього виверження загинуло понад 200 людей.

Заборона зібрала наймоторошніші та найяскравіші кадри вражаючого природного явища.

Фуего: виверження вулкана

У Центральній Америці 11 грудня 2022 року почав вивергатися один із найактивніших вулканів регіону. Він викинув величезні клуби диму та попелу, що супроводжувалися потоками лави, пише BBC.

Вулканічна гора висотою 3 763 метри розташована за 35 км на південний захід від столиці країни.

Вулкан Фуего на карті. Фото: скриншот Google Map

«Вулкан Фуего продемонстрував зростання своєї активності і буквально за останні кілька хвилин увійшов у фазу виверження. Воно переважно ефузивне, тобто супроводжується розжарюванням імпульсів від джерела лави», — розповіли у Інституті вулканології (Insivumeh).

Читати більше новин в Telegram

Фонтан лави у перші хвилини вивергався стовпом на 500 метрів над кратером, але згодом сила поштовхів вщухла.

У навколишніх містах станом на вечір 12 грудня, не було оголошено про евакуацію, але місцевих закликали бути напоготові. А в муніципалітеті Алотенанго, регіон Сакатепекесі, розташованому за 65 кілометрів на південний захід від міста Гватемала, закрили всі дороги у напрямку до Фуего.

Вулкан Фуего вкрай непередбачуваний. Останнє його виверження відбулося 3 червня 2018 року. Тоді лава досягла громади Сан-Мігель-Лос-Лотес в Ескуінтлі та частину шосе в Сакатепекесі. Вулканічний попіл та розжарена магма буквально поховали 215 людей, ще стільки ж досі вважаються зниклими безвісти.

У Центральній Америці є понад 100 вулканів, багато з яких є надзвичайно популярними туристичними місцями, хоч вони і залишаються діючими. Тільки у Гватемалі знаходять три з них: Фуего, Сантьягіто — на заході країни, а також Пакайя — на півдні.

Раніше Заборона розповідала про вулкана-гіганта, що прокинувся на Гаваях. Це найбільший діючий вулкан у світі, спрогнозувати хід його виверження практично неможливо.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій